Aizvadīts otrais posms Latvijas čempionātā disku golfā

Šī gada 11. – 12.maijā Latvijas pirmajā pastāvīgajā disku golfa laukumā Laumu dabas parkā, Īves pagastā, Talsu novadā aizvadīts otrais Latvijas čempionāta posms disku golfā, kas norisinājās paralēli ar starptautisko disku golfa turnīru „Baltic Sea Tour 2013”. Kopumā šajās sacensībās piedalījās 49 spēlētāji no visas Baltijas un arī Krievijas, tomēr priecējoši vairāk nekā puse bija tieši mūsu valsts diskgolferi.

Otrā posma rezultāti

Piedaloties šajā starptautiskā „Baltic Sea Tour 2013” turnīra posmā, Latvijas spēlētāji cīnījās arī par Latvijas disku golfa čempionāta punktiem. Pēc trim aizvadītiem sacensību apļiem, kur katrā tika izspēlēti 18 laukuma grozi, vienpadsmit dāmu konkurencē uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena kāpa rīdziniece Evija Kurzemniece (265 metieni), savukārt starp septiņpadsmit kungiem spēcīgākais izrādījās Laumu dabas parka saimnieks Roberts Riekstiņš (189 metieni).

Izvērstu Latvijas disku golfa čempionāta otrā posma rezultātus iespējams aplūkot šeit. Nākamais, jau trešais no pieciem Latvijas disku golfa čempionāta posmiem norisināsies Laumu dabas parkā no 22. līdz 23. jūnijam. Izsakām pateicību Latvijas Frisbija federācijai (www.frisbee.lv) par sadarbību un atbalstu disku golfa sacensību organizēšanā!

 

Vīriešu divīzija

1. Roberts Riekstiņš – 189 metieni

2. Ilvars Krišmanis – 193 metieni

3. Gunārs Grundmanis – 197 metieni

Sieviešu divīzija

1. Evija Kurzemniece – 265 metieni

2. Anna Riekstiņa – 283 metieni

3. Elena Vecmane – 298 metieni

 

„Baltic Sea Tour” turnīra rezultāti

Vēsturiski šis turnīrs aizsākās 2009.gadā, un to organizē disku golfa entuziasti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, lai veicinātu disku golfa attīstību Baltijas valstīs. Šogad otrais no septiņiem „Baltic Sea Tour 2013” turnīra posmiem norisinājās Laumu dabas parkā, un uz to bija ieradušies diskgolferi ne tikai no Latvijas, bet arī pieredzējuši spēlētāji no Igaunijas, Lietuvas un Krievijas. Šis turnīrs ir ieguvis arī pasaules Profesionālās disku golfa asociācijas (PDGA) akreditāciju.

Pēc divu dienu garumā izspēlētiem trim pamatsacensību apļiem un viena finālu apļa atvērtajā MPO divīzijā spēcīgākais spēlētājs izrādījās deviņpadsmitgadīgais un daudzsološais disku golfa talants no Lietuvas Gabrielius Gricius (203 metieni). Trešajā sacensību aplī īpaši veiksmīgs metiens padevās lietuviešu spēlētājam Pranciskus Gricius, kurš savu spēles disku 67 metrus attālajā grozā trāpīja jau ar pirmo metienu no starta.

Amatieru MA1 kategorijā, kurā spēlē sievietes, juniori vecumā līdz 17 gadiem un vecmeistari vecumā virs 49 gadiem, pirmo vietu izcīnīja Igaunijas spēlētāja Maie-Ly Pihus (244 metieni).

Izvērstus „Baltic Sea Tour 2013” turnīra otrā posma rezultātus iespējams aplūkot šeit. Nākamais šī starptautiskā turnīra posms „Jõulumäe Open’2013” norisinās jau šajā nedēļās nogalē (25.-26.maijā) Igaunijā, netālu no Pērnavas, Jõulumäe sporta centra teritorijā.

 

MPO divīzija (3 pamatapļi + fināla aplis ar 9 groziem)

1. Gabrielius Gricius (LT) – 203 metieni

2. Mindaugas Posius (LT) – 206 metieni

3. Iosif Yusim (RUS) – 208 metieni

MA1 divīzija (3 pamatapļi + fināla aplis ar 9 groziem)

1. Maie-Ly Pihus (EST) – 244 metieni

2. Paul Kustala (EST) – 250 metieni

3. Matīss Riekstiņš (LV) – 270 metieni

 

Plašāku informāciju par Latvijas čempionātu un „Baltic Sea Tour” turnīru disku golfā, kā arī informāciju par disku golfa spēles principiem un noteikumiem meklējiet interneta vietnē www.diskgolfs.info.

 

# # #

 

Kas ir disku golfs?

Pasaulē disku golfs pastāv jau vairāk nekā 50 gadus, un tas tiek spēlēts līdzīgi kā tradicionālais golfs, tikai bumbiņas vietā, kas jāiesit bedrītē, disku golfā lidojošais šķīvītis jeb disks jātrāpa speciālā grozā. Uzvar tas, kas savu disku visos 9 vai 18 laukuma grozos ir trāpījis ar mazāko kopējo metienu skaitu. Spēle parasti notiek mežā, pļavās un parkos. Apvidus dabīgie koki, krūmi, pakalni un ūdens kalpo kā šķēršļi metienam, padarot spēli interesantāku un neprognozējamāku. Šobrīd pasaulē ir vairāk nekā trīs tūkstoši disku golfa laukumu un miljoniem spēlētāju. Šī spēle ir ļoti demokrātiska, jo tajā nav nekādu vecuma ierobežojumu un prasību pēc dārga, sarežģīta inventāra.

 

Jānis Lūsis

Biedrība „Disku golfs”

diskugolfs [at] gmail [dot] com (diskugolfs [at] gmail [dot] com)

+371 220 11 333