Amerikāņi kļūst par pasaules klubu frisbija čempioniem

Pasaules klubu čempionātā Sinsinati sestdien par planētas spēcīgākajiem frisbijistiem kļuva amerikāņi, kas triumfēja vīriešu, sieviešu un jauktajās grupās. Jau par tradīciju kļuvušas laikapstākļu likstas pasaules lielākajos turnīros, kas radīja traucējumus arī šogad.

Vīriešu grupā par čempioniem otro reiz pēc kārtas tika kronēti Sanfrancisko „Revolver” spēlētāji, kas finālā ar 15:13 apspēlēja Austrālijas komandu „Colony”.

Dāmu finālā pārliecinoši pie zelta godalgām tika Sietlas „Riot”, kas ar 15:8 tika galā ar Kolumbijas vienību „Revolution”.

Saspringti ritēja jauktās grupas fināls starp divām ASV vienībām – „Slow White” un BFG. Vēl otrā puslaika sākumā BFG atradās vadībā ar minimālu pārsvaru (10:9), taču mača izskaņā šis pārsvars tika ievērojami palielināts (15:11).

Jau tradicionāli pasaules mēroga frisbija turnīros negaiss neļauj izspēlēt visas turnīra spēles. Šoreiz turnīra organizatoru darbu pēdējās divas dienas traucēja ne tikai negaiss, bet arī tornado briesmas. Liela daļa spēlēs tika atceltas, bet daļa pusfinālu un fināli tika aizvadīti iekštelpu futbola laukumā uz mākslīgā zālāja.

Vienīgā Latvijas pārstāve Dace Cīrule kopā ar Šveices komandu „FABulous” ieņēma dalītu 23.-24. vietu sieviešu grupā. Deviņās spēlēs Cīrule guva septiņus punktus un veica 12 rezultatīvas piespēles.