Atskats par frisbija semināru Rīgas izglītības iestāžu sporta skolotājiem

Aizvadītajā sestdienā, 5.oktobrī, norisinājās Latvijas Frisbija federācijas un frisbija kluba „Ultimate Decision” rīkotais frisbija seminārs Rīgas sporta skolotājiem, kuri bija ieinteresēti gūt jaunas teorētiskās zināšanas par šo sporta veidu, kā arī izmēģināt tās arī praktiski.

Pirmajā, teorētiskajā daļā dalībnieki tika iepazīstināti ar tādām tēmām kā frisbija vēsture, tā ienākšana un attīstība Latvijā, šī sporta pamatprincipi un noteikumi, metienu un tvērienu tehnika, kā arī vingrinājumiem un pamattaktikām. Pēc vairāku stundu teorētiskās daļas, sporta skolotāji vien nevarēja sagaidīt to visu izmēģināt arī praktiskajā daļā.

Otrā semināra daļa tika uzsākta ar kopīgo iesildīšanos, speciāli liekot uzsvaru biežāk traumu gūstamajām ķermeņa daļām. Turpinājumā tika apgūti metieni, kā arī tvērienu tehnika, kurus skolotāji pielietoja vingrinājumos. Noslēgumā, sadaloties komandās, tika aizvadīta arī spēle, kā arī izdomāti jauni treniņu vingrinājumi.

Dalībnieki novērtēja semināru kā ļoti kvalitatīvu, atraktīvu un interesantu, uzsverot, ka bija patīkami redzēt jaunus un entuziasma pilnus jauniešus, kuri vēlas un attīsta frisbiju Latvijā. Jāpiebilst, ka pēc semināra katrs dalībnieks saņēma sertifikātu, kuru ir iespējams uzrādīt profesionālās kvalifikācijas pilnveides apstiprināšanai (sporta skolotājiem), kā arī resertifikācijai (sporta treneriem).

 

Seminārā izmantotā prezentācija apskatāma šeit

Treniņu vingrinājumi apraksts

Fotogrāfijas