Disku Golfs

Disku golfs pastāv jau 50 gadus un tas tiek spēlēts līdzīgi kā tradicionālais golfs, tikai bumbiņas vietā, kas jāiesit bedrītē, disku golfā lidojošais šķīvītis jeb disks jātrāpa speciālā grozā. Uzvar tas, kas savu disku visos 9 vai 18 laukuma grozos ir trāpījis ar mazāko kopējo metienu skaitu. Spēle parasti notiek mežā, pļavās un parkos. Apvidus dabīgie koki, krūmi, pakalni un ūdens kalpo kā šķēršļi metienam, padarot spēli interesantāku un neprognozējamāku.

 

Disku golfs Latvijā

2008.gada aprīlī, Lieldienās Rīgā Mežaparka apmeklētāji tika iepazīstināti ar disku golfu, lai iegūtu sapratni – vai šāds sporta un atpūtas veids viņiem šķiet interesants. Apmeklētāju izrādītās intereses dēļ Mežaparkā uz vasaras sezonu tika atvērts Latvijā pirmais disku golfa laukums, kas ik dienu paspēja izpelnīties simtiem cilvēku neviltotu ziņkāri un interesi.

2009.gadā jūlijā Rīgā notika starptautiskā disku golfa turnīra “Baltic Sea Tour 2009” Latvijas posms. Piedalījās spēlētāji no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas, Krievijas un Somijas. Būtiski, ka divos posmos piedalījās arī soms Ville Piippo – 2008.gada Eiropas čempions disku golfā.

“Baltic Sea Tour 2010” Latvijas posms “Riga Open” noritēja 2010.gada maijā. Šis turnīra posms, tāpat kā pārējie trīs posmi ir ieguvuši arī pasaules Profesionālās Diskgolfa Asociācijas (PDGA) akreditāciju – rezultātā turnīrs var piesaistīt vairāk dažādu valstu profesionālo spēlētāju.

Pašreiz disku golfa laukums Mežaparkā funkcionē tikai uz turnīru pasākumiem.

 

Disku golfa popularizēšanas video Zviedrijā