Divas Latvijas komandas dosies uz Eiropas klubu čempionātu

Nedēļas nogalē „Salaspils WT” vīriešu un Rīgas „Sirocco” jauktā komanda Ziemeļu reģiona atlases turnīrā Tallinā izcīnīja ceļazīmi uz Eiropas klubu frisbija čempionātu, kas oktobrī risināsies Polijas pilsētā Vroclavā. Trešdien abas komandas jau oficiāli apstiprinājušas savu dalību turnīrā.

Salaspils komanda turnīrā ieņēma pirmo vietu deviņu komandu konkurencē, finālā tiekot galā ar Somijas „Otso” (15:10). Savukārt pusfinālā Latvijas čempioni bez lielām grūtībām pieveica „Rampage” no Krievijas (15:7).

Arī sestdien grupas spēlēs Latvijas čempioni palika nepārspēti, pieveicot Lietuvas „Vorai” (15:10) un divus Krievijas klubus – „RealFive” (15:8) un „Sokol” (15:11).

Vīriešu konkurencē startēja deviņas komandas, no kurām četras labākās ieguva tiesības doties uz Poliju.

Jauktajā grupā otro vietu ieguva „Sirocco”, kas finālā ar 5:15 atzina Zviedrijas „SeE6” pārākumu.

Pusfinālā rīdzinieki pārspēja Valmieras „Insiders” (15:8), un tieši šī spēle izšķīra, kura no Latvijas komandām varēs doties uz Vroclavu.

Pirmajā sacensību dienā „Sirocco” pārspēja valmieriešus ar 15:12 un pieveica Zviedrijas „Valhalla” ar 15:8, taču paklupa pret „SeE6” (15:10).

Tikmēr valmierieši palika trešie, mazajā finālā ar 13:11 tiekot pie panākuma pret „Valhalla”. Grupu stadijā šo pašu vienību izdevās apspēlēt ar 15:11, bet pret „SeE6” tika piedzīvota neveiksme ar 10:15.

Jauktajā grupā startēja četras komandas, kas cīnijās par divām biļetēm uz Poliju.

Tikmēr dāmu konkurencē Latvija tika pārstāvēta tikai daļēji, komandā „Century” pulcējot spēkus Latvijas un Igaunijas frisbijistēm. Vienībai ar spēlēm nesekmējās, noslēdzot turnīru pēdējā piektajā vietā.

Labākās no dāmām bija „Helsinki Ultimate”, kas ar 15:10 pieveica Krievijas „Brilliance”, bet trešo vietu finālturnīrā guva „SouthWest” no Krievijas.

Finālturnīrs Vroclavā notiks no 5. līdz 7. oktobrim.

Eiropas klubu čempionāts risinās ik gadu. Pērn „Salaspils WT” izcīnīja ceļa zīmi, bet no tās atteicās. Pirms diviem gadiem viņi bija astotajā vietā, bet trim – ieguva bronzu. Zīmīgi, ka toreiz arī čempionāts notika Vroclavā un atlase Tallinā.

„Sirocco” šis būs pirmais Eiropas klubu čempionāts.