European Ultimate Championships 2007

Eiropas Frisbija čempionāts 2007
Čempionāta norises vieta: Sauthemptona, Anglija
Komandu skaits čempionātā: 16
Turnīra izsējums: 16.
Izcīnītā vieta: 15.
Uzvaras/zaudējumi: 2/7
Gūti/zaudēti punkti (+/-): 95/131 (-36)

Sastāvs: Gunārs Grundmanis (spēlējošais treneris), Mārtiņš Taurenis (kapteinis), Artūrs Plūmiņš, Arvis Šteiners, Ernests Gabrāns, Jānis Cīmurs, Jēkabs Eglītis, Kristaps Veckāgāns, Kaspars Strazdiņš, Lauris Landmanis, Mārtiņš Ankalniņš, Rūdolfs Sniķersproģis, Toms Jurjevs, Zintis Gaspažiņš.

 

Čempionāta rezultāti
Latvijas izlases spēļu rezultāti
Čempionāta mājaslapa
Saites uz čempionāta fotogrāfijām

 

Eiropas frisbija čempionāts 2007 (angl. European Ultimate championships 2007; turpmāk tekstā EUC'07) bija viens no tā laika lielākajiem Eiropā notikušajiem turnīriem. Tas kopumā pulcēja 63 valstu izlases no 18 valstīm. Komandas secentās 7 grupās - Atklātajā, Sieviešu, Jauktajā, Masters, Atklātajā Junioru (vīriešu), Junioru (sieviešu), U17 Atklātajā Junioru (zēnu).

Latvija tika pārstāvēta ar divām izlasēm - Vīriešu izlasi un Sieviešu izlasi.

Latvijas vīriešu izlasei šis bija pirmais starts jebkāda līmeņa sacensībās. Lai gan daudzi izlases spēlētāji bija spēlējuši augsta līmeņa turnīros savu klubu sastāvos, tomēr lielākajai daļai šī bija pirmā dalība tik augsta ranga sacīkstēs.

Ņemot vērā to, ka šis bija pirmais izlases starts, 16 komandu konkurencē tā likumsakarīgi bija izsēta ar 16. kārtas numuru. Dalot grupas pēc izsējuma, latvieši bija grupā ar Somiju (izsēta ar 2.numuru), Vāciju (5) un Franciju (11).

Pirmās kārtas grupu spēlēs apstiprinājās bažas par mazo pieredzi un komandai neizdevās izcīnīt uzvaras. Otrās kārtas grupu spēlēs tika izcīnīta pirmā Latvijas vīriešu izlases uzvara un piedzīvoti divi zaudējumi. Izcīnot pirmo vai otro vietu grupā, Latvijas izlasei būtu bijusi iespēja pacīnīties par tikšanu labāko astotniekā, tomēr, ieņemot trešo vietu grupā, Latvijas izlase palika cīnīties par 9.-16.vietu.

Izslēgšanas spēlēs pierādījās ne vien spēlētāju mazā tehniskā pieredze, bet arī sliktā psiholoģiskā sagatavotība. Tika zaudēts komandām - Itālijai un Slovākijai -, kuras rādīja ne to labāko sniegumu. Pēdējā čempionāta spēle bija pret jau iepriekš uzvarēto Čehijas izlasi. Lai gan bija pašas turnīra beigas, iepriekšējās kārtās gūtā uzvara pār Čehiju ļāva latviešiem spēlēt daudz atraisītāk un pārliecinošāk, vēlreiz pierādot pārākumu pār čehiem. Pārliecinoša uzvara ar rezultātu 17:6 un izcīnīta 15.vieta Eiropas frisbija čempionātā.

Jāatzīst, ka parādītais sniegums bija atbilstošs sagatavošanās posmā paveiktajam. Sagatavošanās posms bija ļoti īss un daži spēlētāji varēja pievienoties izlasei tikai īsi pirms čempionāta vai tikai pa taisno uz čempionātu. Pie kvalitatīvāka sagatavošanās posma Latvijas vīriešu izlase droši varētu pacīnīties par vietu 1/4 finālā. Tāpēc turpmākajos gados tam tiks pievērsta liela uzmanība.

 

Čempionāta rezultāti

1. Lielbritānija 5. Vācija 9. Krievija 13. Austrija
2. Zviedrija 6. Īrija 10. Nīderlande 14. Slovākija
3. Šveice 7. Francija 11. Beļģija 15. Latvija
4. Somija 8. Dānija 12. Itālija 16. Čehija

 

Latvijas izlases spēļu rezultāti

Komanda Rezultāts Komanda Sacensību posms
Latvija 2-17 Vācija Pirmā grupu kārta
Latvija 8-17 Francija Pirmā grupu kārta
Latvija 5-17 Somija Pirmā grupu kārta
Latvija 14-16 Austrija Otrā grupu kārta
Latvija 17-9 Čehija Otrā grupu kārta
Latvija 6-17 Nīderlande Otrā grupu kārta
Latvija 12-15 Itālija Izslēgšanas spēle
Latvija 14-17 Slovākija Izslēgšanas spēle
Latvija 17-6 Čehija Spēle par vietu

 

Saites uz čempionāta fotogrāfijām

Tom Styles

Samanta Dušele