European Ultimate Championships 2007

Eiropas Frisbija čempionāts 2007
Čempionāta norises vieta: Sauthemptona, Anglija
Komandu skaits čempionātā: 14
Turnīra izsējums: 8.
Izcīnītā vieta: 13.
Uzvaras/zaudējumi: 2/8
Gūti/zaudēti punkti (+/-): 102/164 (-62)

Sastāvs: Inese Birģele (kapteine), Agita Paškeviča, Aiga Grasmane, Dace Jaundāldere, Dzirkstīte Žindiga, Elīna Strīķe, Inga Bleidele, Inese Auziņa, Inese Slokenberga, Jūlija Mihailova, Kristīne Maļinovska, Linda Zakule, Maija Miķelsone, Margarita Kuhaļska, Regīna Šapāle, Samanta Dušele.

 

Čempionāta rezultāti
Latvijas izlases spēļu rezultāti
Čempionāta mājaslapa
Saites uz čempionāta fotogrāfijām

 

Eiropas frisbija čempionāts 2007 (angl. European Ultimate championships 2007; turpmāk tekstā EUC'07) bija viens no tā laika lielākajiem Eiropā notikušajiem turnīriem. Tas kopumā pulcēja 63 valstu izlases no 18 valstīm. Komandas secentās 7 grupās - Atklātajā, Sieviešu, Jauktajā, Masters, Atklātajā Junioru (vīriešu), Junioru (sieviešu), U17 Atklātajā Junioru (zēnu).

Latvija tika pārstāvēta ar divām izlasēm - Vīriešu izlasi un Sieviešu izlasi.

Ņemot vērā 2004.gada Pasaules čempionāta rezultātus, Latvijas sieviešu izlase bija izsēta ar 8.kārtas numuru, aiz sevis atstājot 2004.gadā pieveiktās - Īriju un Krieviju -, kā arī virkni čempionāta jaunpienācēju.

Sastāvu veidoja daudzas pieredzējušas spēlētājas, kas jau bija guvušas Pasaules frisbija čempionāta rūdījumu, kā arī dažas jaunās spēlētājas, kurām šīs bija pirmās īstās ugunskristības.

Diemžēl čempionāts tika iesākts gaužām neveiksmīgi - uzvaru pirmajā grupu kārtā tā arī neizdevās izcīnīt. Tas nozīmēja, ka dāmas turpinās cīņu par 9.-14.vietu. Lai noskaidrotu pārus, kas cīnīsies par vietām, ņemot līdzi iepriekšējos savstarpējo spēļu rezultātus, tika izspēlēts aplis. Otrajā grupu kārtā latvietes izcīnīja pirmo uzvaru turnīrā - tika pārspēta Krievijas izlase. Diemžēl pārējās spēlēs piedzīvotie zaudējumi ļāva cīnīties vien par 13.vietu. Pēdējā čempionāta spēlē Latvijas sieviešu izlasei bija jātiekas ar Beļģijas izlasi. Vienīgo uzvaru čempionātā beļģietes bija izcīnijušas tieši pret Latvijas izlasi. Tas lika latvietēm kārtīgi sagatavoties spēlei un tika izcīnīta droša uzvara ar rezultātu 17:13. Lai gan čempionāts tika noslēgts ar uzvaru, neliela rūgtuma piegarša tomēr palika.

Tāpat, kā vīriešu izlasei, pie neveiksmīgā snieguma bija vainīgs nekvalitatīvais un īsais sagatavošanās posms. Izlasē spēlēja un spēles ļoti augstas klases spēlētājas, svarīgākais ir atrast kopīgu valodu - tad arī panākumi neizpaliks.

 

Čempionāta rezultāti

1. Somija 6. Itālija 11. Austrija
2. Lielbritānija 7. Zviedrija 12. Krievija
3. Šveice 8. Nīderlande 13. Latvija
4. Vācija 9. Francija 14. Beļģija
5. Dānija 10. Īrija

 

Latvijas izlases spēļu rezultāti

Komanda Rezultāts Komanda Sacensību posms
Latvija 6-17 Šveice Pirmā grupu kārta
Latvija 6-17 Vācija Pirmā grupu kārta
Latvija 8-17 Beļģija Pirmā grupu kārta
Latvija 5-16 Lielbritānija Pirmā grupu kārta
Latvija 9-17 Zviedrija Pirmā grupu kārta
Latvija 9-17 Īrija Pirmā grupu kārta
Latvija 8-17 Austrija Otrā grupu kārta
Latvija 17-13 Krievija Otrā grupu kārta
Latvija 17-19 Francija Otrā grupu kārta
Latvija 17-13 Beļģija Spēle par vietu

 

Saites uz čempionāta fotogrāfijām

Tom Styles

Samanta Dušele