European Youth Ultimate Championships 2009

Eiropas Jaunatnes Frisbija čempionāts 2009
Čempionāta norises vieta: Vīne, Austrija
Komandu skaits čempionātā: 9
Turnīra izsējums: 8.*
Izcīnītā vieta: 5.*
Uzvaras/zaudējumi: 6/1
Gūti/zaudēti punkti (+/-): 103/37 (+66)

*nevarēja cīnīties par vietu labālo četriniekā, jo sastāvā bija viena spēlētāja, kas neiekļāvās vecuma ierobežojumā, un viena spēlētāja no Francijas

Treneris: Andris Krauja
Sastāvs: Samanta Dušele(kapteine), Lāsma Kublicka, Ieva Grabe, Diāna Grīnvalde, Evita Gaide, Līva Kapteine, Dita Rītiņa, Eva Jaunā, Lāsma Goba, Dace Cīrule, Marion Chateau (Francijas pārstāve)

 

Čempionāta rezultāti
Latvijas izlases spēļu rezultāti
Čempionāta mājaslapa
Saites uz čempionāta fotogrāfijām

 

Visas EYUC’09 grupas spēles bija līdz 15 punktiem, nevis ierastajiem 17.

 

Pirmā grupas spēle Latvijas izlases juniorēm bija pret mājiniecēm austrietēm. Tajā Latvijas izlase svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 15:1. Otrajā grupas spēlē mūsu izlase stājās pretī Vācijas izlasei un, turpinot savu pārliecinošu spēli, izcīnīja uzvaru ar rezultātu 15:4. Izlases meitenes pašas bija pārsteigtas par savu labo sniegumu, jo neviena nebija gaidījusi, ka ar tik maz spēlētāju maiņām varēs nodrošināt līdzvērtīgu pretošanos.

Latvijas izlases otrās dienas grupas spēle notika pret Lielbritānijas 2. izlasi un veiksme mūsu meitenes nepameta. Spēle tika uzvarēta ar 15:0. Diemžēl šajā spēlē traumu guva Lāsma Goba, kas vairāk nevarēja turpināt dalību šajā turnīrā. Pienāca dienas pēdējā spēle, kas bija arī grupas pēdējā spēle. Latvijas juniorēm bija jāstājas pretī Somijas izlasei. Taču šīs spēles rezultāts nevarēja mainīt faktu, ka Latvijas izlase nevarēs cīnīties augstāk par 5.vietu, jo mūsu izlase startēja ārpus konkurences. Pirmajā puslaikā spēle bija ļoti spraiga un līdzvērtīga, bet tad Somijas izlase mainīja taktiku un vairs necīnījās ar pilnu atdevi, jo vēlējās taupīt spēkus citām daudz nozīmīgākām spēlēm. Šī iemesla dēļ nevar zināt, kāds būtu izvērties spēles rezultāts, bet Latvijas juniores  cīnījās līdz beigām un svinēja savu jau ceturto uzvaru ar rezultātu 15:6.

Lai arī pēc turnīra izspēles sistēmas Latvijas meitenēm ceturtdaļfinālā būtu bijis jātiekas ar otras grupas ceturtās vietas ieguvējām, tomēr, sakarā ar dalību ārpus konkurences, organizatori nolēma mūsu izlasei pretstatīt otras apakšgrupas spēcīgāko komandu - Zviedrijas meiteņu izlasi. Sīvā cīņā mūsu meitenes zaudēja šo izslēgšanas spēli ar 9:17. Taču jāpiemin fakts, ka Zviedrijas izlase vienojās ar Latvijas juniorēm, ka sakarā ar to, ka Latvija startē ārpus konkurences, spēlē piedalīsies arī Zviedrijas izlases treneres.

Trešajā turnīra dienā notika viena izslēgšanas spēle, kuru jāspēlē jau līdz 17 punktiem. Pēc iepriekšējā dienā zaudētām divām spēlēm, tiekoties ar Itālijas izlasi, pie mūsu juniorēm bija atgriezusies veiksme, un spēlē tika gūta kārtējā uzvara ar rezultātu 17:3.

Ceturtajā dienā Latvijas izlases juniores spēlē par piekto vietu tikās ar Beļģijas izlasi. Mūsu meitenes spēles laikā izmantoja daudz tālās un pustālās piespēles, kas sekmēja uzvaru ar rezultātu 17:6 un 5. vietu Eiropā.

Par pārsteigumu čempionāta organizatoriem, treneriem, un pašām Latvijas izlases meitenēm visa turnīra laika tika parādīta stabila un skaista spēle. Visi runāja un pārsprieda, ka Latvijas juniores sevi parādījušas spēcīgāk nekā iepriekšējos gados. Šis notikums cēla visas Latvijas izlases meiteņu pašapziņu, vēlmi spēlēt vēl labāk un deva nopietnu motivāciju turpināt uzlabot savu līmeni gatavojoties nākamā gada WJUC’10.

 

Čempionāta rezultāti

1. Zviedrija 4. Vācija
7. Itālija
2. Somija
5. Latvija
8. Lielbritānija2
3. Lielbritānija 6. Beļģija
9. Austrija

 

Latvijas izlases spēļu rezultāti

Komanda Rezultāts Komanda Sacensību posms
Latvija 15-1 Austrija Grupas spēle
Latvija 15-4 Vācija Grupas spēle
Latvija 15-0 Lielbritānija 2
Grupas spēle
Latvija 15-6 Somija
Grupas spēle
Latvija 9-17 Zviedrija Izslēgšanas spēle
Latvija 17-3 Itālija Izslēgšanas spēle
Latvija 17-6 Beļģija Spēle par vietu

 

Saites uz čempionāta fotogrāfijām

EYUC

Foto

Video