European Youth Ultimate Championships 2009

Eiropas Jaunatnes Frisbija čempionāts 2009
Čempionāta norises vieta: Vīne, Austrija
Komandu skaits čempionātā: 16
Turnīra izsējums: 10.
Izcīnītā vieta: 11.
Uzvaras/zaudējumi: 6/3
Gūti/zaudēti punkti (+/-): 111/98 (+13)

Treneris: Jēkabs Eglītis
Sastāvs: Jurģis Ločmelis (kapteinis), Ģirts Betmanis, Edvards Muižnieks, Roberts Apinis, Mārtiņš Gusārs, Jānis Seipulis, Kārlis Malcenieks, Toms Ezerietis, Aivars Maļinovskis, Igors Minovs, Reinis Pauls, Dainis Teteris, Jānis Ondrups, Andrejs Krauze, Renārs Čeredņičenko

 

Čempionāta rezultāti
Latvijas izlases spēļu rezultāti
Čempionāta mājaslapa
Saites uz čempionāta fotogrāfijām

 

Visas EYUC’09 grupas spēles bija līdz 15 punktiem, nevis ierastajiem 17.

 

Pirmās dienas pirmā grupas spēle Latvijas izlases junioriem bija pret Beļģijas izlasi, kur ar rezultātu 13:10 latvieši svinēja savu pirmo uzvaru turnīrā. Otro grupas spēli latviešu juniori aizvadīja pret Itālijas izlasi, kur veiksme nepameta juniorus un viņi svinēja savu otru uzvaru ar rezultātu 15:13. Trešā grupas spēle bija pret Lielbritānijas izlasi, kas diemžēl tika zaudēta ar rezultātu 7:15. Vakarā latviešu juniori tikās ar Somijas izlases junioriem. Šī spēle bija visspraigākā, visinteresantākā un vislabākā no visām turnīra spēlēm. Latvijas juniori parādīja ļoti labu līmeni gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. Puiši patiešām „lidoja” uz laukuma, kā arī pierādīja sevi, kā komandu - vienotu veselumu. Taču veiksme nebija latviešu pusē un spēle tika zaudēta ar diviem punktiem – 13:15. Pēc šīs grupas spēles visi turnīra dalībnieki bija dzirdējuši par Latvijas junioru izcilo sniegumu pret Skandināvijas puišiem. Kā stāstīja latviešu izlases juniori, pēc spēles pie viņiem pienākuši Krievijas izlases spēlētāji un atzinuši Latvijas izlases izcilo cīņas sparu un komandas spēli.

Otrājā dienā pirmā spēle tika aizvadīta pret Īrijas otro komandu, kuru mūsējie vairāk kā pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 15:1. Dienas otrajā spēlē Latvijas juniori tikās ar Krievijas junioriem. Krievijas juniori bija atbraukuši uz EYUC’09 bez maiņām, tas nozīmēja, ka visas spēles tika aizvadītas septiņu cilvēku sastāvā. Latviešu juniori svinēja tās dienas otro uzvaru ar rezultātu 13:10. Nākošajā spēlē Latvijas izlases juniori tikās ar Zviedrijas izlases junioriem, kur varēja manīt mūsu puišu nogurumu pēc visām iepriekš aizvadītajām spēlēm, un diemžēl šī spēle tika zaudēta.

Trešajā dienā sākās turnīra izslēgšanas spēles. Pirmie pretinieki Latvijas izlases junioriem bija Polijas izlase, kuriem šis turnīrs bija debijas turnīrs. Šo spēli Latvijas juniori aizvadīja pārliecinoši un svinēja uzvaru ar rezultātu 17:3. Pateicoties šai uzvarai Latvijas junioriem jau atkal bija jātiekas ar Krievijas izlases junioriem. Spēle bija spraiga. Jau pašā sākumā Krievijas juniori ieguva pāris punktu pārsvaru, ko mūsējie nespēja „iedzīt”, un tāpēc zaudēja iespēju cīnīties par 9.vietu.

Ceturtajā dienā Latvijas juniori cīnījās par 11.vietu pret Itālijas izlasi, ar kuriem turnīra laikā jau bija tikušies un uzvarējuši. Spēle iesākās līdzvērtīgi un ritēja punkts punktā. Neviena no izlasēm nevēlējās zaudēt iespēju iegūt 11.vietu, tāpēc uz laukuma bija manām liela spriedze. Taču latvieši savā pēdējā uzbrukumā ieguva vienkārši grandiozu punktu. Piespēli iedeva Roberts Apinis (#1) zonā to ķēra Ģirts Betmanis (#0), bet Ģirtu nosedza Itālijas juniors. Taču disks turpināja lidojumu, ko, ātri noreaģējot, neticamā lejautā ( lidojumā – kritienā) satvēra Aivars Maļinovskis (#00). Latvijas izlases puiši godam izcīnīja 11.vietu Eiropā.

 

Pateicoties trenerim Jēkabam Eglītim, puiši aktīvi gatavojās EYUC’09 jau visu vasara un aizvadīja daudzus treniņus, piedalījās treniņnometnēs un jogas nodarbībās, kas kopumā saliedēja puišus kā komandu. Turnīra laikā puiši ievēroja stingru režīmu, lai nākamā dienā sasniegtu pēc iespējas labākus rezultātus. Diemžēl, kā arī iepriekšējo gadu Latvijas izlasēm, arī šī gada izlasei mazliet pietrūka veiksmes, lai sasniegtu vēl augstāku vietu par vienpadsmito.

 

Čempionāta rezultāti

1. Somija 5. Lielbritānija 9. Ungārija 13. Lielbritānija 2
2. Francija 6. Čehija
10. Krievija 14. Īrija
3. Zviedrija 7. Austrija 11. Latvija 15. Īrija 2
4. Vācija 8. Beļģija 12. Itālija 16. Polija

 

Latvijas izlases spēļu rezultāti

Komanda Rezultāts Komanda Sacensību posms
Latvija 10-13 Beļģija Grupas spēle
Latvija 15-13 Itālija Grupas spēle
Latvija 7-15 Lielbritānija Grupas spēle
Latvija 13-15 Somija Grupas spēle
Latvija 15-1 Īrija 2
Grupas spēle
Latvija 13-10 Krievija Grupas spēle
Latvija
Zviedrija Grupas spēle
Latvija 17-3 Polija Izslēgšanas spēle
Latvija 13-17 Krievija Izslēgšanas spēle
Latvija 15-14 Itālija Spēle par vietu

 

Saites uz čempionāta fotogrāfijām

EYUC

Foto

Video