Evita Gaide

Vecums: 16 gadi
Augums: 164 cm
Kājas izmērs: 39/40
Laukuma pozīcija: zona/vidus
Rocība: labroce
Mīļākā piespēle: precīza
Papildus ekipējums: vēsā laikā - getras
Numurs: 5, jo pirmais komandas krekls bija tieši ar piekto numuru

1. Kad un kur sāki nodarboties ar frisbiju?
Ar frisbiju pirmo reizi iepazinos ĀVĢ, mācoties 7.klasē (2006.gads). Taču tā nopietnāk uz skolas treniņiem sāku staigāt tikai nākamajā gadā. Drīz pēc tam saņēmu uzaicinājumu trenēties kopā ar "KCN Rīga" un citiem jau pieredzējušiem frisbijistiem "Olimpiskajā Sporta centrā", kur guvu savu pirmo lielo pieredzi.

2. Kurš bija tavs pirmais turnīrs?
Pats pirmais turnīrs bija Skolēnu čempionāts 2007.gadā, taču savas tagadējās komandas, "KCN Rīga", sastāvā pirmo reizi startēju "Kik un de Kok" Igaunijā 2008.gada pirmajā ceturksnī.

3. Vai tev labāk patīk spēlēt uzbrukumā vai aizsardzībā?
Patiesībā man patīk spēlēt gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, bet, kā jau visos sporta veidos, galvenais panākumu iemesls ir laba aizsardzība. Ja komanda spēs labi nospēlēt aizsardzībā, tad tā apturēs pat vislabākās komandas uzbrukumu.

4. Vai tev labāk patīk frisbijs telpās vai ārā? Kāpēc?
Pēdējā laikā labāk ir iepaticies frisbijs ārā. Par to laikam ir jāpateicas izlases treneriem, kas spēj noorganizēt tik aktīvus un interesantus treniņus, ka, aizbraucot mājās, esmu pilnīgi izpumpējusies, taču ar gandarīju sajūtu, ka daudz ir paveikts.

5. Vai piedalījies pagājušā gada Eiropas čempionātā Vīnē? Kā tev patika komandas un tevis pašas sniegums?
Jā, piedalījos. Tā kā pagājušajā gadā galīgo lēmumu par meiteņu izlases braukšanu uzzinājām apmēram nedēļu vai divas pirms došanās, nesanāca nekāda dižā komandas saspēlēšanās, un visu komandu kopumā redzēju tikai Vīnē. Komandas sniegums, manuprāt, bija diezgan labs, jo mums bija divas izteiktas līderes, kas vadīja saspēli un spēli kopumā.
Savu sniegumu vērtēju, kā vidēju, jo tagad saprotu, ka manos spēkos arī pagājušajā gadā bija daudz vairāk nekā izdarīju. Nebija pārliecības par sevi, bet tā laikam nāk ar laiku un pieredzi.

6. Kā ir veicies ar sagatavošanos šī gada Pasaules čempionātam?
Jāsaka, kā pa kalniem. Lai gan trenēties sākām visai laicīgi (pirmie treniņi bija, kad vēl sniegs nebija nokusis Ogres 1.vsk), tomēr pilnā komandas sastāvā pirmo reizi tiksimies tikai Vācijā. Lielākoties treniņi meiteņu izlasei sanāca kā individuālie treniņi, jo pārsvarā treniņos spēlējām jauktajās komandās. Tikai pēdējās divās nedēļās meitenēm beidzot izdevās savākties un spēlēt pret puišiem, līdz ar to mazliet saspēlējoties kā komandai. Sākumā gāja pavisam bēdīgi, bet nu varu teikt, ka esam gatavas stāties pretī citām pasaules komandām.

7. Kura no komandas taktikām vai izspēlēm tev patīk vislabāk?
Vislabāk man patīk kombinācija "Stūris", kura arī izdodas vairumā gadījumu, kad uzbrukums jāsāk no malas.

8. Ko vari teikt mājāspalicējiem?
Turiet īkšķus par junioriem un paldies visiem, kas mūs atbalstīja projektā "labiedarbi.lv".

9. Ko novēli visai savai komandai?
Izturību visas saspringtās nedēļas garumā un pozitīvu attieksmi pret sevi, komandu un spēli.