Ieskats Latvijas Frisbija līgā 2013/2014

Šajā nedēļas nogalē – 24.novembrī – Olimpiskajā sporta centrā Grostonas ielā 6b startēs jau astotā regulārā sezona frisbijā telpās. Laika posmā no novembra līdz martam vīriešu grupā sacentīsies 8 komandas, bet sieviešu grupā – 7, kopumā pulcējot 158 spēlētājus. Čempionāta posmi tiks aizvadīti jau labi zināmos Latvijas frisbija centros – Rīgā, Salaspilī, Ogrē, Valmierā, Ventspilī un Daugavpilī.

Vairāk informācijas par komandām LFL sadaļā "Komandas".

Spēļu kalendārs un atklāšanas posma spēļu grafiks sadaļā "Spēļu kalendārs".

Turpinājumā piedāvājam padziļinātu ieskatu jaunajā sezonā.

Sieviešu grupa

Sieviešu grupā startēs 5 komandas, kas piedalījās arī 2012/2013 gada sezonā – „Salaspils FK”, „KCN Rīga”, „Moments” (Ogre), „Ultimate Decision” (Rīga), „MINDPV” (Rīga). Apvienojot Daugavpils un Valmieras spēlētājas, sacensībās startēs „DU Ultimate Lifestyle” (Daugavpils/Valmiera). Pēc gada pārtraukuma sacensību apritē atgriezīsies Ventspils komanda „Hands UP”.

Komandu sastāvu izmaiņas

Starpsezona visai aktīvs ir bijis transfēru logs. Vislielākās sastāva izmaiņas piedzīvojusi „MINDPV” – komandu pametušas 8 spēlētājas, bet viņu vietā pievienojušās 4 jaunās spēlētājas. Savus spēkus nopietni pastiprinājušas „KCN Rīga” – lai gan komandu atstājušas 3 spēlētājas un vēl vienai visdrīzākais nāksies izlaist visu sezonu, tomēr klāt nākušas labākās spēlētājas no izjukušās „Valmiera” komandas, kā arī pa vienai spēlētājai no „Salaspils FK” un „MINDPV”. „Ultimate Decision” pastiprinājušās ar spēlētājām no „Valmieras” un iepriekšējās sezonas labāko spēlētāju „MINDPV” rindās; tai pat laikā komandu atstājušas 3 spēlētājas. Soliņš krietni sarucis starptautiskajā turnīrā „Rīgas Rudens 2013” vislabāk startējušajām „Moments” un „Salaspils FK” – abas komandas formāli zaudējušas pa četrām spēlētājām, lai gan katrā komandā tikai divas no viņām iepriekšējās sezonā tika pierakstījušās protokolā ar rezultativitāti.

Spēles, kurām pievērst uzmanību

Visaizraujošākās cīņas šogad gaidāmas starp pagājušās sezonas uzvarētājām un otrās vietas ieguvējām – „Salaspils FK” un „KCN Rīga”. Lai gan „Moments” šogad pazaudējušas pāris spēlētājas, tomēr „Rīgas Rudenī” izcīnītās sudraba medaļas pierāda, ka komanda ir veiksmīgi noslēgusi paaudžu maiņu un ir gatava līdzvērtīgi spēkoties ar abām līderēm. „Ultimate Decision” tāpat kā „Hands UP” lūkos atņemt punktus kādai no līderu trio, tomēr interesantākās cīņas šīm abām komandām visdrīzākais izvērtīsies tieši savā starpā. Sacensību pastarītes „MINDPV” un „DU Ultimate Lifestyle” vissīvāk spēkosies savā starpā un šīs spēkošanās var būt ne mazāk emocijām bagātas, kā vadošo komandu starpā; novērtējot šīs komandas par zemu, no punktiem var sanākt šķirties gan „Ultimate Decision”, gan „Hands UP”.

Vīriešu grupa

Vīriešu grupā šajā sezonā vienlaikus gan mazas, gan lielas komandu sastāva izmaiņas. No pagājušās sezonas palikušas 7 komandas – „Salaspils WT”, „Flying Worms” (Ventspils), „Ultimate Decision” (Rīga), „SoulFly UD” (Rīga), „Daugavpils Universitāte”, „Salaspils Jr” un „MINDPV”. Klāt nākusi Ventspili pārstāvoša komanda, kas pamatā veidojusies uz Latvijas U19 izlases bāzes. Diemžēl Rīga izrādījusies par šauru četrām komandām, un komandu sarakstā nevar atrast vairākkārtējus Latvijas čempionus „Hardcore Ultimate”. Tieši šīs komandas izjukšana ieviesusi lielas izmaiņas palikušo komandu sastāvos.

Komandu sastāvu izmaiņas

Lielākās sastāva izmaiņas, līdzīgi kā sieviešu grupā, piedzīvojuši „MINDPV” – komanda atvadījusies no 7 spēlētājiem un sastāvā ierakstījusi 4 jaunus uzvārdus. Iespaidīgu bruņošanos veikuši „SoulFly UD” – komandu atstājuši 4 spēlētāji, bet jaunu pierakstu ieguvuši uzreiz 3 izjukušā „Hardcore Ultimate” spēlētāji, 2 „MINDPV” spēlētāji un 1 spēlētājs, kurš atgriezies frisbija kluba „Ultimate Decision” rindās pēc vairākiem studiju gadiem ārzemēs. Izmaiņas piedzīvojušas komandas no Latvijas frisbija kartes tālākajiem austrumu un rietumu punktiem. „Daugavpils Universitāte” svītrojusi 5, bet sarakstam pievienojusi 2 spēlētājus. Arī „Flying Worms” nācies atvadīties no 5 spēlētājiem, bet iepriekšējās sezonas bronzas medaļnieku sastāvā iekļuvuši 3 jauni spēlētāji. „Salaspils Jr” starpsezonu pabeiguši ar neitrālu bilanci – komandu atstājuši 3 spēlētāji un tikpat arī pievienojušies. Vismazākās izmaiņas piedzīvojuši pagājušās sezonas čempioni „Salaspils WT” un ceturtās vietas ieguvēji „Ultimate Decision”. Salaspilieši devuši atpūtu 2 spēlētājiem un pievienojuši vienu spēlētāju no „Hardcore Ultimate” sastāva. Turpretī „Ultimate Decision” saglabājuši visus iepriekšējās sezonas spēlētājus un pastiprinājušies uzreiz ar veseliem trim „Hardcore Ultimate” vīriem.

Spēles, kurām pievērst uzmanību

Šogad sezona sola kā minimums 24 saspringtas, emocijām piesātinātas un aizraujošas spēles. Latvijas Frisbija līgā vīriešiem komandas var sadalīt divās grupās: viena no tām – jaunās, daudzsološās, pieredzes alkstošās „Daugavpils Universitāte”, „Salaspils Jr”, „MINDPV” un „Probably Some Latvians”; otra – pieredzes bagātās, pēc godalgām izsalkušās, izciliem spēlētājiem bruņotās „Salaspils WT”, „Flying Worms”, „Ultimate Decision” un „SoulFly UD”. Ikviena šo grupu komandu savstarpējā spēle būs maksimāli aizraujoša un uz nevienu no tām nevarēs veikt drošu likmi totalizatorā, jo: pirmkārt, frisbijisti nav pērkami, otrkārt, iznākums tajās ir neprognozējams (protams, savu lomu spēlē arī tas, ka par frisbiju likmes totalizatoros netiek pieņemtas). Top 4 komandu līmenis vēl nekad nav bijis tik augsts un tik līdzvērtīgs, kā tas ir šosezon. Intriga par vietu sadalījumu visdrīzākais norims vien pavasarī un sakarsušās frisbija atmosfēras dēļ tāda īsta ziema šogad var nemaz arī neatnākt.

Jauninājumi

Šajā sezonā spēlētāji jau piedzīvojuši pāris jauninājumus – gan komandas, gan spēlētāji Latvijas Frisbija līgai bija jāreģistrē, izmantojot frisbija organizēšanas portālu Ffindr.com. Katram spēlētājam tagad ir izveidots profils, kurš ļauj veidot pievilcīgu komandas lapu frisbee.lv (piem., http://www.frisbee.lv/salaspils-fk).

Izmaiņas piedzīvos arī frisbija līgas video atspoguļojums. Visus iepriekšējo un sekojošo gadu video materiālus tagad ir un būs iespējams atrast Latvijas Frisbija federācijas youtube kanālā https://www.youtube.com/user/frisbijs. Šogad paredzēts atteikties no organizēta pilna spēļu video atspoguļojuma, priekšroku dodot posmu atskatiem 2 līdz 3 minūšu garos video sižetos. Tāpēc ikviens ir aicināts pievienot LFF youtube kanālu saviem abonementiem, lai nepalaistu garām visu jaunāko.

Iespējamais jauninājums, kas vēl tiks apspriests ar līgas spēlētājiem, ir pilotprojekts – viena posma aizvadīšana izmantojot novērotājus. Par novērotājiem vairāk rakstā "Novērotāji frisbijā".