Latvijas Frisbija Čempionāta telpās regulārajā sezonā vīriešiem triumfē “Salaspils WT”

Pagājušajā nedēļas nogalē, 9. martā, Ogres 1. vidusskolas sporta hallē noslēdzās Latvijas frisbija čempionāta telpās vīriešiem regulārā sezona. Par sezonas uzvarētājiem kļuva „Salaspils WT”, tādējādi Salaspils Frisbija klubam izcīnot dubultuzvaru tā 10 gadu jubilejā (nedēļu iepriekš sieviešu grupā uzvarēja „Salaspils FK”). Pagājušā gada Latvijas čempionu tituls salaspiliešiem būs jāaizstāv Latvijas Frisbija Kausā 6.-7.aprīlī.

„Hardcore Ultimate” (Rīga), zinot, ka uzvaru gadījumā pār „Ultimate Decision” (Rīga) un „Flying Worms” (Ventspils), kā arī pie noteiktas punktu attiecības, var kļūt par regulārās sezonas uzvarētājiem, šodien bija ieradušies tikai pēc uzvarām. Spēli pret „Ultimate Decision” hardkorieši sāka pārliecinoši un pirmajā puslaikā tuvāk par 1 punkta starpību „UD” puišus nepielaida. Otrā puslaika sākumā „HU” spēja izdarīt 3 punktu atrāvienu. Līdz spēles beigām „UD” vēl reizi izdevās lauzt spēles gaitu, bet ar to bija par maz un, saglabājot 2 punktu pārsvaru, „HU” izcīnīja uzvaru.

Čempionāta melnais zirdziņš „SoulFly UD”, kā jau iepriekš bija prognozēts, spēja sagādāt grūtības čempionāta līdervienībai „Salaspils WT”. Mača gaitā abas komandas pieļāva vairākas rupjas kļūdas ne tikai uzbrukumā, bet arī aizsardzībā, kas notikumiem ļāva attīstīties neprognozējamā virzienā. Pēc pirmā puslaika Salaspils vienība bija vadībā ar minimālu pārsvaru (7:6). Otrā puslaika sākumā salaspilieši spēja lauzt spēles ritējumu un atradās vadībā jau ar trīs punktu pārsvaru. Spēles beigās „SouldFly UD” gan izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr uzvaru ar 13:11 svinēja „Salaspils WT”.

Pēc „Ultimate Decision” un „Daugavpils Universitāte” spēles pirmā puslaika varēja cerēt uz sensāciju, jo daugavpilieši cīnījās punkts punktā, puslaikā aizejot tikai ar viena punkta deficītu (6:7). Nebija saprotams, vai Daugavpils sportisti bija atraduši atslēgu uz uzvaru un treniņos pieliktās pūles sāk atmaksāties, vai arī „Ultimate Decision” vienkārši nespēja noskaņoties spēlei pēc zaudējuma pret „Hardcore Ultimate”, kurš liedza panākt jebkādu uzlabojumu regulārās sezonas tabulā. Lai vai kā – pagājušā gada vicečempioni spēja savākties un, veiksmīgi strādājot zonas aizsardzībai, otrajā puslaikā ļāva „Daugavpils Universitātei” gūt tikai vienu punktu, maču noslēdzot pārliecinoši ar 13:7.

Spēle starp „Hardcore Ultimate” un „Flying Worms” (Ventspils) iesākās ar ventspilnieku pārsvaru (5:2). Tomēr līdz puslaika beigām rīdziniekiem izdevās samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (6:5). Otrajā puslaikā „HU” izdevās gūt četrus ātrus bezatbildes punktus (9:7). Pirms ventspilnieki iemeta astoto punktu, spēles laiks bija beidzies. Rīdzinieki pacietīgi izspēlēja savu uzbrukumu un svinēja vērtīgu uzvaru ar 10:8.

Lai saglabātu drošas izredzes iegūt LFČt regulārās sezonas uzvarētāja titulu „Salaspils WT” bija nepieciešama uzvara pār „Ultimate Decision”. Lai arī „Ultimate Decision” paši vairs neko iegūt vai zaudēt nevarēja, rīdzinieku sniegums varēja pamainīt situāciju čempionāta kopvērtējuma galvgalī. Pirmais puslaiks veiksmīgāk padevās salaspiliešiem (7:4). Otrajā puslaikā rīdziniekiem izdevās salauzt spēli un pietuvoties (8:9). Spēles izskaņai spēku tomēr pietrūka un „Salaspils WT” atjaunoja pārsvaru. Spēles beigu rezultāts 13:10. Īpaši jāizceļ „Salaspils WT” spēlētājs Mārtiņš Gusārs, kurš spēles laikā pamanījās samest 10 punktus, kā arī Dainis Teteris, kurš tvēra 7 piespēles zonā.

Čempionāta pastarīši „Mind Power Victory” (Rīga) tā arī netika pie sen kārotās pirmās uzvaras, neskatoties uz to, ka spēlē pret „Daugavpils Universitāti” izvērtās spraiga cīņa. Spēles pirmajā puslaikā dominēja daugavpilieši, atļaujot „MPV” vienībai gūt vien trīs punktus. Otrajā puslaikā pie rezultāta 11:7 daugavpilieši spēles grožus palaida vaļīgāk un „MPV” izdevās gūt četrus bezatbildes punktus, kas ļāva izlīdzināt rezultātu. Spēles beigas veiksmīgāk aizvadīja Daugavpils frisbijisti un izcīnīja uzvaru ar 13:11.

„Salaspils Jr” pēc smaga zaudējumu pret „Flying Worms” (5:13) spēja saņemties un izcīnīt uzvaru pār „Mind Power Victory” ar rezultātu 13:7. Īpaši jāizceļ divi Latvijas frisbija U19 izlases spēlētāji Arvīds Ondrups (10 rezultatīvas piespēles, 1 noķerta piespēle zonā un 2 aizsardzības) un Toms Ābeltiņš (2 rezultatīvas piespēles, 9 noķertas piespēles zonā un 2 aizsardzības).

Līdzīgi kā sieviešu grupā, arī vīriešiem sezonas uzvarētāju tituls pirms pēdējās līdervienību spēles varēja nonākt trīs komandu īpašumā. Uzvarētāju noskaidrošanai laukumā devās „Salaspils WT” un „Flying Worms”. Trešie pretendenti – „Hardcore Ultimate” – varēja vien cerēt uz viņiem veiksmīgu spēles rezultātu.

Spēles pirmo punktu „Salaspils WT” guva jau spēles 20. sekundē, kad ventspilnieki neveiksmīgi kļūdījās pie savas aizsardzības zonas. Pirmajā puslaikā spēle noritēja punkts punktā, un salaspilieši saglabāja viena punkta pārsvaru (6:5). Kā pagrieziena punktu spēlē var minēt Roberta Apiņa pašaizliedzīgo aizsardzību kritienā, kas liedza „Flying Worms” gūt izlīdzinājumu. Spēles turpinājumā Salaspils vienība saglabāja drošu divu punktu pārsvaru. Noslēgumā pēc vairākām precīzām Kristapa Landmaņa tālajām piespēlēm, disku zonā ķerot ne vien rezultatīvajam Kristapam Veckāganam, bet arī spēles tumšajam zirdziņam Edmundam Semjonovam, ventspilnieki spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam (12:11). „Salaspils WT” bija atlikuši divi piegājieni, lai uzvarētu spēli. Lieki nevilcinoties un otro iespēju atstājot rezervē, rezultatīvu piespēli Robertam Apinim izdarīja Dainis Teteris un „Salaspils WT” otro gadu pēc kārtas varēja svinēt uzvaru Latvijas Frisbija čempionātā telpās.

Latvijas Frisbija čempionāta telpās rezultāti

6.un 7.aprīlī Ogres stadiona hallē Latvijas Frisbija Kausā komandas cīnīsies par Latvijas čempionu titulu. Spēļu grafiks