Latvijas Frisbija čempionātā triumfē ventspilnieki Flying Worms un mājinieces Salaspils FK

15. un 16.martā Salaspils sporta namā norisinājās Latvijas Frisbija čempionāts jeb finālspēles regulārajai sezonai. Vīriešu komandu konkurencē triumfēja Ventspils pārstāvji Flying Worms, sīvā cīņā pieveicot favorītus Ultimate Decision, bet sieviešu grupā par otrkārtējām čempionēm kļuva mājinieces Salaspils FK.

Sieviešu grupā pirmo spēli atklāja Rīgas komanda MINDPV un Daugavpils pārstāves DU Ultimate Lifestyle, kuras cīnījās par iekļūšanu ceturtdaļfinālā. Jau prognozēti, komandas aizvadīja līdzīgu spēli, tomēr par cīņu uz medaļām tālāk devās MINDPV uzvarot pretinieces ar 12:5.

Dienas sīvākā cīņa izvērtās ceturtdaļfinālā starp rīdziniecēm Ultimate Decision un Ventspils vienību Hands Up. Abas komandas regulārajā sezonā guva pa vienai savstarpējai uzvarai, kas norādīja, ka šajā pārī nav viennozīmīga līderkomanda. Pirmajā spēles daļā Hands Up turējās 1-2 punktu pārākumā un puslaikā devās ar rezultātu 7:5. Otrajā puslaikā Ultimate Decision spēja panākt pretinieces un pat uz mirkli izvirzīties vadībā ar 9:8, tomēr Hands Up spēja realizēt 3 bezatbildes punktus, izcīnot ceļazīmi uz pusfinālu ar rezultātu 11:9.

Vīriešu grupā pārsteidzošas spēles rādīja jaunpienācēju komandas Salaspils Jr un Probably Some Latvians. Pirmā sīvā cīņa par iespēju iekļūt ceturtdaļ finālā norisinājās starp debitantiem Salaspils Jr un Daugavpils Universitātes spēlētājiem. Pirmais puslaiks norisinājās punkts punktā un puslaikā komandas devās ar rezultātu 7:6 par labu daugavpiliešiem. Otrajā daļā Salaspils Jr ņēma vadību savās rokās un visas atlikušās spēles garumā realizēja pārākumu +1, kas arī deva iespēju svinēt uzvaru 11:10 spēles 38.minūtē.

Otra sīvākā dienas spēle norisinājās starp Probably Some Latvians un rīdzinieku vienību SoulFly UD. Interesanti, ka regulārā sezonas laikā SoulFly UD pretiniekus divas reizes pieveica ar ļoti lielu pārsvaru 13:4 un 13:7. Pirmajā spēles daļā iedzinējos bija debitanti PSL, kas deva SoulFly UD puslaikā doties ar pārākumu 7:5. Tomēr PSL spēja izlīdzināt rezultātu 7:7, kas deva iespēju uzvarēt abām no vienībām. SoulFly UD realizēja uzbrukumu, gūstot pārsvaru 8:7 un līdz pat spēles 34.minūtei spēja turēties priekšā PSL ar +1, kas ļāva svinēt uzvaru 13:12 un atvēra ceļu uz pusfināla izspēli.

Otro spēļu dienu uzsāka sieviešu grupā esošās pusfināla komandas, savstarpēji tiekoties regulārās sezonas uzvarētājām Moments un Hands Up, kā arī favorītēm Salaspils FK un KCN Rīga. Moments pārliecinoši parādīja savu līdera spēli un lika piekāpties Hands Up ar rezultātu 13:5. Dramatisks izvērtās otrais pusfināls, kurā līdz pat spēles pēdējai minūtei nevarēja prognozēt uzvarētājas. Pirmo puslaiku vadībā aizvadīja KCN Rīga, tomēr pie rezultāta 6:6 salaspilietes mainīja spēles gaitu un līdz pat mača izskaņai noturēja +1 pārākumu, svinot uzvaru ar rezultātu 11:10.

Cīņā par 3.vietu KCN Rīga tikās ar Hands Up, kurām pirms 2 gadiem ļoti sīvā cīņā zaudēja finālspēlē par bronzas medaļām. Gan sāpīgais zaudējums pirms 2 sezonām, gan piekāpšanās pusfinālā Salaspils FK, lika KCN Rīga vienībai saņemt rokā visu sezonas laikā ieguldīto darbu treniņos un pārliecinoši tika izcīnīta bronzas godalga, ar 13:4 pieveicot Ventspils komandu Hands Up.

Sieviešu grupas finālā tikās regulārās sezonas čempiones Moments, kā arī līderkomanda Salaspils FK. Interesanti, ka regulārās sezonas laikā komandas savstarpēji guva pa vienai uzvarai un abās spēlēs rezultāts bija 13:12, tādēļ izvirzīt prognozes, kura komanda kļūs par Latvijas čempionēm, nebija iespējams. Pirmajā puslaikā Salaspils FK ieguva pārākumu +2, tomēr Moments spēja realizēt savus uzbrukumus un izvirzījās vadībā 7:5. Pārliecinoši šajā brīdī nospēlēja Salaspils FK, gūstot 3 bezatbildes punktus un devās puslaikā ar rezultātu 8:7. Atlikušo spēles gaitu mājinieces neļāva Momentam izlīdzināt rezultātu un spēles izskaņā svinēja uzvaru 15:13, kas nozīmēja, ka Salaspils FK kļuva par otrkārtējām Latvijas čempionēm.

Vīriešu grupā pusfinālos tikās regulārās sezonas absolūtie līderi Ultimate Decision un rīdzinieki SoulFly UD, kā arī Salaspils WT un Ventspils pārstāvji Flying Worms.  Pārliecinoši spēlēja Ultimate Decision, gūstot uzvaru 12:7, kas nodrošināja iespēju cīnīties par zelta kaluma medaļām un čempionu titulu. Interesants izvērtās pusfināls starp pārējām divām favorītu komandām, kur jau spēles pirmajās minūtēs vadību uzņēmās Flying Worms. Spēle risinājās +1, +2 punktu robežās, kas ļāva mača izskaņā svinēt uzvaru ventspilniekiem ar rezultātu 11:8.

Cīņā par 3.vietu tikās pērnā gada čempioni Salaspils WT un Rīgas komanda SoulFly UD. Regulārās sezonas laikā pārāki bija salaspilieši, uzvarot divas spēles ar rezultātiem 12:10 un 12:11. Iespējas uzvarēt un gūt medaļas bija abām komandām vienlīdzīgas, tomēr acīmredzams bija Salaspils WT rūgtais zaudējums pusfinālā, kā rezultātā komanda neļāva rīdziniekiem izvirzīties vadībā ne mirkli. Salaspilieši svinēja uzvaru 13:10 un čempionātu noslēdza ar augsto 3.vietu kopvērtējumā.

Vīriešu grupas fināls lika aizrauties elpai gan spēlētājiem, gan līdzjutējiem Salaspils sporta namā. Jau iepriekš bija zināms, ka Ultimate Decision pārliecinoši spēlēja regulārajā sezonā, gūstot 14 uzvaras 14 spēlēs, un apzināti devās pēc sava pirmā čempionu titula. Pirmo spēles daļu vadībā bija UD, tomēr pie rezultāta 4:4 vadībā izvirzījās Flying Worms un puslaiku noslēdza jau ar rezultātu 8:7. Otrajā spēles cēlienā Ultimate Decision neatkāpās no mērķa un panāca vadību pie 10:9, tomēr ventspilnieki atkal spēja izlīdzināt rezultātu 11:11. Pēdējās spēles minūtēs savus uzbrukumus spēja realizēt Flying Worms un spēli noslēdza ar rezultātu 13:11, pirmo reizi kļūstot par Latvijas čempionu komandu.

Svinīgā apbalvošanas ceremonija norisināsies šajā nedēļas nogalē, 22.martā, kurā tiks pasniegtas gan balvas līderu komandām, gan arī tiks sumināti individuālo nomināciju laureāti. Latvijas Frisbija federācija pateicas par sadarbību Salaspils novada domei un Fazer Latvija.

 

Komentāri

Lietotāja outlawzUltimate attēls

LTV sižets

Ja vēl kāds neredzēja - tad LTV sižets par LFČt ir atrodams šeit:
http://www.ltv.lv/lv/raksts/18.03.2014-latvijas-chempionats-frisbija.id2...

bildes

vai bus pieejamas kadas bildes no 15 16 marta final speelem ... ?

Lietotāja Taurenis attēls

Bildes

Bildes būs. Jāseko līdzi info sociālajos tīklos.

Viss kartiba LFF vadiba jau

Viss kartiba LFF vadiba jau liek bildes savos profilos! Diemzel parastiem cilvekiem tie aizvien nav pieejami.

C.A.

pēc mēneša bildes būs ?

Vai nākamajā gadā ?

Lietotāja Taurenis attēls

Bildes

Saite uz bildēm: https://www.dropbox.com/sh/f1uvl76d7yah0zb/OcXWqlXHN1

Lietotāja belka attēls

Kāpēc visas negācijas vnm nāk

Kāpēc visas negācijas vnm nāk no nezināmiem komentētājiem?
Ja nevēlās reģistrēties, tad vismaz zem komentāra var uzrakstīt, kas ir rakstītājs. Man, piemēram, labāk patīk atbildēt, ja zinu kam.

mazs

''Venstpils* pārstāvji Flying Worms''

*Ventspils. S burtiņš skrien pa priekšu