Latvijas frisbija federācija pārtop par Disku sportu savienību

"Latvijas Frisbija federācija" oficiāli kļuvusi par "Latvijas Disku sportu savienību". Līdz ar jauno savienības nosaukumu, biedrībai ir arī jauni statūti.

Jaunie statūti paredz, ka savienība strādā ne tikai ar frisbija attīstību, bet arī ar citiem sporta veidiem, piemēram, disku golfu, kas pēdējo gadu guvis strauju popularitāti. "Šis ir sākums lielām pārmaiņām Latvijas disku sporta kultūrā," skaidroja disku sportu savienības prezidents Jānis Bernāns. "Jaunā savienība paver jaunas iespējas un padara mūs interesantākus potenciālo sadarbības partneru acīs," piebilda Bernāns.

"Prasība par vienotu sporta federāciju ir arī no Pasaules Lidojošo disku federācijas," norādīja Bernāns.

Savienības valdes sastāvā pozīcijas saglabā iepriekšējās federācijas locekļi - Jānis Bernāns (prezidents), Linda Gulbe (viceprezidente), Emīls Elksnītis, Jēkabs Eglītis un Helēna Dreimane.

Pašreizējās savienības valdes pilnvaras ir spēkā līdz 11. martam.

Komentāri

Edgars

Gadījumā vārds "sports" latviešu valodā nav vienskaitlinieks? "Disku sportu" skan aplami. Kāpēc ne "Disku sporta veidu"? Tāpat jums rakstā pilnīgi visos organizāciju nosaukumos ir nepareizs lielo burtu lietojums :) Bet nu tā ir mazāka problēma par gramatiski nepareizu organizācijas nosaukumu.

Ja tas vispār ir tas vārds :)

Savukārt tezaurs.lv par šo vārdu ir lakoniskāks :) http://www.tezaurs.lv/#/sv/sporti

Kāpēc ne LFDF, jeb Latvia

Kāpēc ne LFDF, jeb Latvia Flying disc federation vai pat, iespējams, Flying disc federation of Latvia?
Ar ko savienība atšķiras no federācijas?

Nosaukuma maiņa

Šajā gadījumā lielākā atšķirība ir nosaukumā, funkcija, ko veic biedrība, lielos vilcienos paliek nemainīga. Savienība izvēlēta, jo tiek savienoti vairākas disku sportu disciplīnas zem vienas organizācijas.

Starptautiskās  aprindās vēl ar vien sagalabāsim iepriekš pieņemto identitāti "Latvian Flying disc federation".

Kāda jēga???

Kāda jēga bija mainīt statūtus, ja citējot: " Šajā gadījumā lielākā atšķirība ir nosaukumā, funkcija, ko veic biedrība, lielos vilcienos paliek nemainīga."???

Statūtu izmaiņas

Šī bija atbilde par to, kāda ir starpība nosaukumā. Sportistiem tas neko nemaina, tikai nosaukums.

Ja palasītu statūtus, tad varbūt manītu, ka izmaiņas ir diezgan ievērojamas. Jaunie statūti paredz, ka federācija darbojas ne tikai ar frisbiju, bet ar visiem disku sportiem.