Latvijas frisbija izlase 4. maijā aizvadīs pirmos treniņus

Latvijas vīriešu frisbija izlases kandidāti piektdien, 4. maijā, Ikšķilē aizvadīs pirmos kopīgos treniņus, lai veiksmīgāk sagatavotu izlases spēlētājus gaidāmajām sacensībām un Eiropas frisbija čempionātam 2019. gadā.

Uz izlases treniņu tuvāko dienu laikā tiks uzaicināti 25 frisbijisti, kam tiks dota iespēja piedalīties pirmajā izlases treniņā. Uzaicinājuma saņemšana negarantē vietu nacionālās valstsvienības sastāvā, tā pat uzaicinājuma nesaņemšana nepasliktina iespējas izcīnīt vietu Latvijas nacionālās vienības rindās.

Sezonas laikā paredzēti vairāki kopīgi izlases treniņi, uz kuriem tiks uzaicināti dažādi spēlētāji, lai maksimāli apzinātu sportistu spējas, kā arī iepazīstinātu ar prasībām, kādas būs nepieciešamas, lai iekļūtu izlase.

Izlases treniņus vadīs Mārtiņš Gusārs, kurš palīdzēja izlasi sagatavot arī 2015. gada Eiropas un 2016. gada pasaules čempionātiem. Gusārs pērn vadīja Latvijas sieviešu izlasi, kas pasaules pludmales čempionāta debijā izcīnīja desmito vietu. Tāpat viņš palīdzēja Latvijas junioru izlasei izcīnīt rekordaugsto sesto vietu Eiropas jaunatnes frisbija čempionātā 2017. gadā.

Treniņi tiks aizvadīti Ikšķilē uz dabīgā zālāja laukuma. Precīzs treniņa plāns spēlētājiem tiks paziņots ne vēlāk kā trīs dienas pirms treniņā.

Eiropas frisbija čempionāts norisinās reizi četros gados, 2019. gadā tas Eiropas vadošās izlases pulcēs Ungārijā.