Izlases

Latvijas izlase izcīna vēl vienu uzvaru un grupu turnīru pārvar ar otro vietu

Vēl vienu uzvaru otrdien Vācijā notiekošajā pasaules U-24 frisbija čempionātā izcīnīja Latvijas jauktā izlase, kas ar 15:10 pārspēja Lielbritāniju. Turpinājumā tika piedzīvota minimāla sakāve pret Franciju, taču tas neliedza Latvijas izlasei otro vietu grupā un vietu turnīra nākamajā raundā.

Latvijas izlase spēli pret britiem iesāka nesekmīgi nonākot iedzinējos, taču jau līdz puslaikam prata izvirzīties vadībā. Otrajā puslaikā mūsu izlase pārsvaru palielināja līdz pieciem punktiem.

Izšķirošā spēle pret Franciju ritēja kā pa viļņiem, abām komandām vairākkārt pārņemot vadības grožus. Nebija arī liels pārsteigums, ka šādas spēles liktenis tika izšķirts pēdējā punktā. Universepunktu latvieši sāka ar disku, taču, par spīti divām iespējām, nespēja to nogādāt zonā, ļaujot francūžiem izcīnīt uzvaru ar 15:14.

Visas spēles gaitā Latvijas izlasi atbalstīja Nīderlandes valstsvienība, kam bija nepieciešams labvēlīgs sniegums no Latvijas. Pēc mača gan Latvijas, gan Nīderlandes izlašu nometnēs valdīja drūma noskaņa līdz vienības atskārta, ka šāds minimāls Francijas panākums francūžiem tomēr nederēja.

Latvijas, Nīderlandes un Francijas izlases visas pārspēja Lielbritāniju un zaudēja ASV. Savstarpējos mačos katra guva pa vienam panākumam, tādējādi vērā tika ņemti +/- rādītāji. Latvijas izlasei tas bija labvēlīgs (+6), tādēļ par vietu jaunajā grupā nebija jāsatraucas, tomēr daudz labvēlīgāk mums būtu līdzi ņemt uzvaru pār Nīderlandi, nevis zaudējumu pret Franciju. Tā kā gan nīderlandiešiem, gan francūžiem bija vienāds rādītājs (-3), tad vēlreiz tika vērā ņemts savstarpējā mača uzvarētājs, kas Nīderlandei ļāva iekļūt jaunajā grupā kopā ar Latviju un ASV.

Turpinājumā trīs spēcīgākās A grupas komandas apvienosies ar C grupas vienībām – Kanādu, Čehiju un Vāciju. Četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā

Ar Čehiju un Kanādu mūsu spēlētāji spēkosies jau rīt.

Latvijas izlases kodolu veido Salaspils Frisbija kluba spēlētāji – izlases kapteinis Jānis Bernāns, spēles gara kapteinis Emīls Elksnītis, Arvīds Žanis Orlovksis, Bruno Jurginsons, Didzis Malderis, Toms Ābeltiņš, Katrīna Ance Gasiņa, Helēna Orlovska, Kristiāna Kazakupča un Santa Siņica. Divas spēlētājas izlasē ir no „Valmieras”: Helēna Dreimane un Undīne Vektere. Tāpat izlase spēlē Ventspils Frisbija kluba pārstāvji Ēriks Podgurskis un Kristīne Gūtmane, kā arī ogreinietis Nauris Jasukevičs.

Heidelberga pulcē kopumā 51 izlasi – 21 valstsvienība sacentīsies jauktajā grupā, kamēr vīriešu un sieviešu divīzijās cīnīsies attiecīgi 18 un 12 komandas.