Latvijas Jauniešu frisbija čempionātā 2013 uzvar Ventspils Tehnikuma un Ventspils 4. vidusskolas komandas

2. februārī, Ventspils 6. vidusskolas sporta hallē norisinājās Latvijas Jaunatnes frisbija čempionāts 2013, kurā piedalījās 10 skolēnu komandas. Čempionu titulu jau otro gadu pēc kārtas zēnu konkurencē izcīnīja Ventspils Tehnikums, finālā pārspējot Ventspils 6. vidusskolas komandu. Meiteņu grupā par čempionēm kļuva Ventspils 4. vidusskolas komandas, aiz sevis atstājot Ventspils 5. vidusskolas meitenes. Spēles gara balvas ieguva Ventspils 4. vidusskolas zēnu un meiteņu komandas.

Meiteņu konkurencē sešas komandas tika sadalītas divās apakšgrupās, kur izspēlēja apļa spēles. Divām labākajām katras grupas komandām bija iespēja turpināt cīņu par medaļām pusfinālā.

Pirmajā pusfinālā Ventspils 4. Vidusskolas komanda ar rezultātu 11:4 uzvarēja Ogres Valsts ģimnāzijas vienību. Otrā pusfinālā pārākas bija Venstpils 5. vidusskolas meitenes, kas ar rezultātu 11:2 pieveica Venstpils 6. vidusskolas vienību.

Spēlē par 3. vietu Ogres Valsts ģimnāzijas meitenes sīvā cīņā (10:9) revanšējās mājiniecēm Ventspils 6. vidusskolai par zaudējumu grupas spēlē (5:6), izcīnot bronzas godalgas.

Finālā Ventspils 4. vidusskolas meitenes turpināja uzvaru gājienu, ar rezultātu 13:9 pārspējot Ventspils 5. vidusskolas komandu un izcīnot čempionu titulu, kā arī ieguva Spēles gara balvu.

Zēnu konkurencē 4 komandas sākumā izspēlēja apļa spēles, tad divas labākās atkārtoti tikās finālā.

Spēlē par 3. vietu Ventspils 4. vidusskolas zēni ar rezultātu 11:4 pārspēja Ogres 1. Vidusskolu, izcīnot bronzas godalgas. Ventspilnieki ieguva arī Spēles gara balvu.

Finālā tikās Ventspils Tehnikuma un Ventspils 6. vidusskolas komandas. Lai arī Ventspils Tehikuma zēni grupas spēlēs guva pārliecinošas uzvaras un pieteica sevi kā nopietnu pretendentu uz zeltu, tomēr Vetspils 6. Vidusskolas vienība finālā parādīja raksturu un lika pretiniekam pasvīst. Zēnu fināls bija kā odziņa turnīram. Lai arī Ventspils Tehinkums bija izvirzījies vadībā ar + 3, tomēr sestie spēja rezutātu izlīdzināt. Spēle bija ātra, tehniska, ar daudziem sportiski skatamiem momentiem, arī vairākiem layoutiem abu komandu izpildījumā. Pirms pēdējā punkta tablo rādīja neizšķirtu (8:8). Izšķirošajā punktā katrai komandai bija vairākas iespējas gūt uzvaras punktu, veiksmīgāk nospēlēja Ventpils Tehnikuma puiši, izcīnot otru čempionu titulu pēc kārtas.

Par vērtīgākajiem čempionāta spēlētājiem tika atzīti Sanita Lasmane #17 (Ventspils 4. vidusskola) un Oskars Andrejevs #7 (Ventspils Tehnikums).

Turnīra laikā spēlētāju slāpes veldzēja Venden gardais ūdens un dienas noslēgumā komandas spēlētājus un to trenerus iepriecināja „Fazer” sarūpētie saldumi.