Latvijas junioru izlase uzsākusi treniņus, gatavojoties Eiropas jaunatnes frisbija čempionātam

Kopš aprīļa pēdējā nedēļas nogales Latvijas junioru izlase aizvada divus treniņus nedēļā, uzsākot sagatavošanās posmu Eiropas jaunatnes frisbija čempionātam, kas augustā norisināsies Nīderlandē.

Latvijas juniorus Eiropas čempionātā vadīs „Salaspils WT” spēlējošais treneris Mārtiņš Gusārs, kopā ar „Salaspils Jr” treneri Jāni Bernānu. Tā kā Gusārs ir arī Latvijas sieviešu izlases treneris, tad pirmajos mēnešos pārsvarā treniņi tiks aizvadīti Bernāna vadībā.

Bernāns atzīst, ka ir apmierināts ar pirmajos treniņos redzēto. „Kandidāti ir spēcīgi, iespējams, labāki nekā iepriekšējos gados. Domāju, ka varam pretendētu uz augstu vietu Eiropas čempionātā,” stāta Bernāns. Treneris arī min, ka lielai daļai kandidātu ir laba spēļu pieredze, kas noteikti palīdzēs gan treniņos, gan turnīrā.

Latvijas junioru izlasei pēdējos gados nav izdevies neviens ļoti veiksmīgs starts Pasaules vai Eiropas junioru čempionātos: 2012. gadā Īrijā, Dublīnā tika iegūta 19.vieta, Pasaules junioru čempionātā, gadu vēlāk 16.vieta Ķelnē, Vācijā, Eiropas konkurencē, vēl pēc gada Leko, Itālijā, tika izcīnīta dalīta 15.-16. vieta.

Latvijas junioru izlases kandidāti Arvīds Žanis Orlovskis ("Salaspils WT") un Gregors Matīss ("Salaspils Jr") Latvijas junioru izlasi pārstāvējuši 2013. un 2014. gadā. Orlovskim arī ir pieredze no 2015. gada Eiropas čempionāta un 2016. gada Pasaules čempionāta. Kandidātu sarakstā atrodami vēl seši "Salaspils Jr" spēlētāji: Artis Lapsiņš, Bruno jurginsons, Emīls Elksnītis, Ernests Vīlips, Imants Ilgažs un Pēteris Valainis. Seši izlases pretendenti ir no Ogres komandām: Ingus Ramats, Juris Miezītis, Konrāds Kovaļenko, Māris Lukševics, Nauris Jasukevičs un Ričards Eglītis. No Rīgas komandām par vietu izlasē cīnās: Aleksandrs Černovs, Jānis Hūns, Kristīne Gūtmane, Krišs Mihejevs un Norberts Naglis; pa vienam kandidātam no „Valmiera” un Ventspils „UltiManiacs” – attiecīgi Emīls Spunģis un Roberts Dūdiņš.

Lielu pateicību Latvijas Frisbija federācija izsaka Ikšķiles novada pašvaldībai par treniņu laukumu nodrošināšanu!