Latvijas komandām trešā, piektā un septītā vieta "Hello Stockholm!" Zviedrijā

Pēdējā marta nogalē, 29.-30.martā, Zviedrijas galvaspilsētā pirmo reizi norisinājās starptautiskais frisbija turnīrs „Hello Stockholm!”. Tajā piedalījās 24 komandas Open divīzijā un 16 komandas Sieviešu divīzijā no visām Skandināvijas valstīm, Krievijas, Lielbritānijas, Francijas, Austrijas, Nīderlandes, Latvijas un Igaunijas. Latviju turnīrā, kas notika uz mākslīgās zāles seguma, pārstāvēja komandas Salaspils WT (Open), Salaspils FK (Women) un KCN Rīga (Women).

Vislabāk Stokholmā veicās Salaspils puišiem, kuri sīvā cīņā (9:8) pārspēja vienu no spēcīgākajām Zviedrijas komandām – Viksjofors D – un ieguva bronzas godalgas. Savukārt, KCN Rīga meitenes, apspēlējot komandu Uppsala no Zviedrijas (8:5) izcīnīja piekto vietu. Pie septītās vietas tika Salaspils FK sieviešu komanda, kuras pārliecinoši uzvarēja Somijas komandu – Helsinki Ultimate (9:5).

Salaspils WT puiši izcīna trešo vietu

Salaspils WT bija izlikti kā pirmie E apakšgrupā, kur pārliecinoši nosargāja izlikto vietu. Ar rezultātu 11:2 tika apspēlēta Uppsala Frisbee komanda no Zviedrijas un ar 11:5 – DiscoboyEZ no Austrijas. Astotdaļfinālos tika sagrauta komanda GRID no Zviedrijas (8:2), iekļūstot ceturtdaļfinālā, kur tikai pašā spēles galotnē tika pārspēti kaimiņi Tallinn Thunder no Igaunijas (10:9). Pusfinālā Salaspils puišiem nācās atzīt spēcīgo zviedru Viksjofors O pārākumu ar rezultātu 4:10, kā rezultātā – cīņa par trešo vietu. Mazajā finālā mūsējie varēja atspēlēties otrai Viksjofors komandai, kur ļoti spraigā spēlē tika izrauta uzvara ar 9:8, tādējādi, kāpjot uz trešā goda pjedestāla pakāpiena.

Komandas Salaspils WT sastāvs: Krišs Maļinovskis, Roberts Apinis (c), Dainis Teteris, Mārtiņš Gusārs, Igors Minovs, Ģirts Betmanis, Reinis Otisons un Mārtiņš Kasparāns.

KCN Rīga komanda iegūst piekto vietu

KCN Rīga sieviešu komanda pirmajā grupas spēlē piedzīvoja sāpīgu zaudējumu pret komandu Uppsala no Zviedrijas (7:8). Tālāk meitenes vairs nevarēja atļauties zaudēt ne vienu grupas spēli, ja gribēja cīnīties par medaļām un iekļūt labāko astotniekā. Attiecīgi nākamajā spēlē tika gūta pārliecinoša uzvara ar 11:3 pret Pickup 1 komandu, bet grupas pēdējā spēlē tika sagrautas dāmas no Dānijas – Kobenhavns FK (10:1). Ceturtdaļfinālā ļoti sāpīgs zaudējums Francijas komandai Genesis ar 9:10, kā rezultātā tālāk cīņa par 5.-8.vietu. Pusfinālā uzvara pār Helsinki Ultimate no Somijas (11:7) nodrošināja spēli par piekto vietu pret savas apakšgrupas līderkomandu Uppsala, kurai pirmajā dienā tika zaudēts par vienu punktu. Tomēr šoreiz spēli veiksmīgāk un pārliecinošāk aizvadīja KCN Rīgas komanda, izcīnot piekto vietu 16 komandu konkurencē (8:5).

Komandas KCN Rīga sastāvs: Irbe Tene, Samanta Dušele (c), Evita Gaide, Krista Mierkalne, Zane Zamarina, Ilze Medne, Olga Savelyeva un Vineta Nipere.

Salaspils FK sieviešu komandai septītā vieta

Visbeidzot, Salaspils FK sieviešu komanda aizvadīja lielisku pirmo turnīra dienu, pārliecinoši iegūstot pirmo vietu savā apakšgrupā. Ar 11:3 tika pārspētas mājinieces Swedish Fish , savukārt, ar 11:1 apspēlēta komanda Pickup 2. Krietni spraigāka spēle tika aizvadīta ar kaimiņu valsts pārstāvēm Sexy Legs no Igaunijas, kur tikai pašā spēles izskaņā tika iegūta uzvara ar 9:8. Ceturtdaļfinālā Salaspils meitenēm nācās atzīt turnīra pirmās vietas ieguvēju Valkyria (Zviedrija) pārākumu ar 7:9, attiecīgi tālāk cīņa par 5.-8.vietu. Pusfinālā, kur uz kārts likta cīņa par piekto vai par septīto vietu, piedzīvots nepatīkams zaudējums pret, jau iepriekš minēto Uppsalas komandu (6:9). Beigās sekmīgi aizvadīta pēdējā turnīra spēle pret Helsinki Ultimate (9:5), un pārliecinoša septītā vieta „Hello Stockholm!” turnīrā Zviedrijā.

Komandas Salaspils FK sastāvs: Lāsma Kublicka (c), Ieva Grabe, Elza Vulfa, Dace Cīrule, Monta Poduma, Santa Možeika, Inese Šlokenberga un Līga Nātiņa.

Visu spēļu rezultāti mājas lapā www.hellostockholm.se