Latvijas U-20 frisbijisti izcīna sesto vietu Eiropā

Latvijas juniori frisbija izlase piektdien Vēnedālā, Nīderlandē, Eiropas čempionātu noslēdza sestajā vietā, otro reizi piekāpjoties Zviedrijai ar 9:15. Par čempioniem kļuva Itālijas vienība, kas finālā pārspēja īrus. Meitenēm labākās bija mājinieces, kas apspēlēja Krievijas meitenes.

Latvijas juniori čempionāta noslēgumā atkārtoti tikās ar Zviedrijas izlasi. Pirmajā puslaikā latvieši piedzīvoja katastrofu, zaudējot sešus punktus pēc kārtas, pārtraukumā dodoties ar ievērojamu deficītu (2:8). Otrajā puslaikā spēle izlīdzinājās, bet sasmelt pirmajā puslaikā izlieto ūdeni tā arī neizdevās.

Čempionātā Latvijas izlase izcīnīja sesto vietu, kas ir visu laiku labākais sasniegums kādā no Eiropas čempionātiem. Latvijas izlase, kas izcīnīja sešas uzvaras desmit spēlēs, veica lielāko turnīra kāpumu attiecībā pret izlikto numuru – Latvija čempionātā bija izlikta ar pēdējo 19. numuru, bet spēja pakāpties 13 pozīcijas augstāk.

Par čempioniem vīriešu U-20 konkurencē kļuva Itālija, kas ar 10:4 pieveica Īrijas izlasi. Bronzas godalgas devās uz Franciju, kas mazajā finālā apspēlēja Vāciju. Sieviešu U-20 konkurencē uzvarēja mājinieces nīderlandietes, kas finālā uzvarēja 15:8. Nīderlande pārliecinoši dominēja visā turnīrā, nevienai komandai neatļaujot gūt pat desmit punktus. Bronzu ieguva čehietes.

Latvijas junioru izlasē šogad spēlē astoņi „Salaspils Frisbija kluba” pārstāvji: Arvīds Žanis Orlovskis (kapteinis; „Salaspils WT”), Imants Ilgažs (Spēles gara kapteinis), Artis Lapsiņš, Bruno Jurginsons, Emīls Elksnītis, Ernests Vīlips, Gregors Matīss un Pēteris Valainis (visi „Salaspils Jr”). Trīs spēlētājus pievieno „Ogres Frisbija klubs”: Juris Miezītis, Nauris Jasukevičš un Ričards Eglītis. Izlasi pārstāv arī Aleksandrs Černovs (Rīgas „Sirocco”), Emīls Spunģis (Valmieras „Savējais”) un Roberts Dūdiņš (Ventpils „UltiManiacs”). Izlasi spēlēs vadīs galvenais treneris Mārtiņš Gusārs, kuram asistēs Jānis Bernāns.

Latvijas frisbija federācija saka lielu paldies Ikšķiles novada pašvaldībai, sporta uzturam „Dion Sportlab” un apdrošināšanas brokerim „Sia KOREN”.