Latvijas U-20 izlase izcīna vēl divas uzvaras un iekļūst ceturtdaļfināla

Latvijas junioru frisbija izlase Eiropas jaunatnes frisbija čempionātā trešdien pārspēja Austriju (15:7) un Poliju (15:11), iekļūstot labāko astotniekā. Ceturtdaļfināla pretinieks būs Vācijas izlase.

Pirmajā spēlē Latvija demonstrēja pārliecinošu sniegumu uzbrukumā un sekmīgi darbojās arī aizsardzībā, likumsakarīgi pārspējot Austrijas izlasi ar 15:7.

Dienas otrajā spēlē Latvijas U-20 vienība spēkojās ar Poliju. Pretiniekiem spēle bija izšķiroša, tāpēc viņi bija noskaņojušies kaujinieciski. Pirmos divus punktus guva poļi, bet jau puslaika vidū pārsvaru bija guvuši latvieši. Puslaika beigās sekmīgāki bija poļi, kas pārtraukumā devās ar minimālu pārsvaru (7:8). Pēc pārtraukuma Latvijas komanda pilnībā mainīja spēles gaitu dominējot abos laukuma galos, kā rezultātā tika svinēta piektā uzvara čempionātā (11:15).

Savā jaunajā grupā Latvija ar trim uzvarām un diviem zaudējumiem ieņēma trešo vietu. Rīt latvieši spēkosies ar otras grupas otrās vietas ieguvējiem – Vāciju.

Līdz šim Latvijas U-20 izlasei vēl ne reizi nebija izdevies sasniegt Eiropas čempionāta ceturtdaļfinalu.

Latvijas junioru izlasē šogad spēlē astoņi „Salaspils Frisbija kluba” pārstāvji: Arvīds Žanis Orlovskis (kapteinis; „Salaspils WT”), Imants Ilgažs (Spēles gara kapteinis), Artis Lapsiņš, Bruno Jurginsons, Emīls Elksnītis, Ernests Vīlips, Gregors Matīss un Pēteris Valainis (visi „Salaspils Jr”). Trīs spēlētājus pievieno „Ogres Frisbija klubs”: Juris Miezītis, Nauris Jasukevičš un Ričards Eglītis. Izlasi pārstāv arī Aleksandrs Černovs (Rīgas „Sirocco”), Emīls Spunģis (Valmieras „Savējais”) un Roberts Dūdiņš (Ventpils „UltiManiacs”). Izlasi spēlēs vadīs galvenais treneris Mārtiņš Gusārs, kuram asistēs Jānis Bernāns.

Latvijas frisbija federācija saka lielu paldies Ikšķiles novada pašvaldībai, sporta uzturam „Dion Sportlab” un apdrošināšanas brokerim „Sia KOREN”.