Latvijas Universiādē frisbijā uzvarētāju titulu nosargā Latvijas Universitāte un Rīgas Tehniskā universitāte

Nedēļas nogalē, 10.maijā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas stadionā norisinājās Latvijas XXIV Universiādes sacensības frisbijā. Par pieckārtējām čempionēm sieviešu grupā kļuva Latvijas Universitātes (LU) komanda, kas saspringtā finālā ar 6:5 pārspēja Daugavpils Universitātes (DU) vienību. Vīriešu grupā uzvarētāju titulu jau ceturto gadu pēc kārtas izdevās izcīnīt Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) komandai.

Sieviešu grupā jau pirmajās apļa spēlēs skaidri iezīmējās komandas, kas savā starpā cīnīsies par zeltu un bronzu. LU un DU viegli pārspēja Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) un Rīgas Stradiņa universitāti (RSU), bet savstarpēji nospēlēja līdzīgi. Tāpat līdzīgi spēlēja arī LLU un RSU.

Spēlē par 3.vietu LLU bija atradusi veiksmīgu risinājumu pret RSU uzbrukumu un, ļaujot iemest vien trīs punktus, svinēja uzvaru ar 7:3.

Finālspēle turpretī izvērtās par īstu trilleri. Iepriekšējo gadu pārliecinošai līderei, Latvijas Universitātei, spēle šoreiz nevedās. Strauju progresu demonstrēja Daugavpils Universitātes sievietes, kurām tas bija tikai otrais gads Universiādes sacensībās. Īsi pirms spēles beigām daugavpilietes pat atradās vadībā - 5:4. Tomēr spēles galotnē veiksmīgākas un izšķirošās spēlēs pieredzes bagātākas izrādījās galvaspilsētas pārstāves, svinot uzvaru ar 6:5.

Vīriešu grupā galvenie jautājumi bija, vai no Latvijas Frisbija līgas komandu spēlētājiem veidotais RTU sastāvs spēs pietiekami ātri saspēlēties, lai pārliecinoši aizvadītu jau grupas spēles, un kas cīnīsies ar tehniskās universitātes pārstāvjiem finālā. Grupu spēlēs RTU apliecināja savu spēku un uzveica LU un DU ar attiecīgi 11:5 un 13:1. Līdz ar to cīņa par vietu fināla notika jau pašā pirmajā sacensību spēlē starp LU un DU vienībām. Vēl ar svaigām kājām spēli pārliecinoši uzvarēja LU – 12:4.

Finālspēle iesākās līdzīgi un līdz rezultātam 3:3 šķita, ka varbūt tomēr LU izdosies aizķerties šajā spēlē. Turpinājumā viss izrādījās citādāk. Pagurstot LU līderiem, nākamo punktu LU izdevās gūt tikai pie rezultāta 8:3. Beigās pārliecinošu uzvaru ar 12:6 izcīnīja RTU.

Frisbija sacensības Latvijas Universiādes ietvaros notika jau trešo gadu. Pirms tam, kopš 2009.gada pēc līdzīga formāta notikuši Latvijas Studentu Frisbija čempionāti. Sacensības organizē Latvijas Augstskolu sporta savienība (www.studentusports.lv) un Latvijas Frisbija federācija (www.frisbee.lv). Organizatori izsaka lielu pateicību Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijai par sacensību mājvietas nodrošināšanu.

 

 

Komentāri

malači

sveicu LU komandas ar godalgotajām vietām! :)

Lietotāja lāsma 8 attēls

Studentnieks

Prieks un lepnums par savām LU dāmām, kuras spēja nosargāt titulu-pilnīgās čempiones. Un neizsakāms prieks par Lieliskajiem UNI vīriešiem, kuri izcīnija medaļas.Lepojos brīnumiņi :))..