Noskaidroti Latvijas izlases pretinieki Eiropas čempionātā

Mēneša beigās Latvijas vīriešu fribija valstsvienība uzsāks dalību Eiropas čempionātā Ungārijā. Otrdien tika noskaidroti Latvijas izlases pretinieki čempionāta grupu turnīrā. Latvijas izlase spēlēs A apakšgrupā kopā ar vairākām potenciālām čempionāta medaļniecēm.

Latvijas izlase spēlēs vienā grupā ar Vāciju, Itāliju, Krieviju un Slovākiju.

Latvija nomināli ir trešā spēcīgākā komanda grupā.

„Komanda, kas jau klubu sezonā pierādījusi, ka viņiem ir liels potenciāls,” par Latvijas izlase izteicās Eiropas Frisbija federācijas prezidents Andrea Furlans. Tāpat viņš piebilda, ka Latvija ir ļoti spēcīga komanda bezvēja apstākļos, uzsverot spēlētāju prasmi cīņā par diskiem gaisā un izpildot tālās piespēles. Kā vienīgais mīnuss Latvijas pusē tika iezīmēts līderu skaits, norādot, ka iepriekš klubu sacensībās (Salaspils „Wild Things”) spēlētāji nav spējuši saglabāt vienlīdz labu sniegumu visa čempionāta garumā.

Lai gan arī šoreiz Latvijas izlase kodolu veido tieši salaspielieši, izlasi stiprina arī citu klubu līderi, kas ļauj domāt par kvalitatīvu sniegumu visa čempionāta laikā.

Kopumā eksperti sliecas norādīt, ka tieši A grupa būs visspēcīgākā, jo gan pagājušā gada fināliste Vācija, gan strauji progresējusī Itālija bieži tiek minētas starp galvenajām titula pretendentēm, uzreiz aiz pašreizējiem čempioniem britiem. Tāpat arī Krievijas izlase, kas nule kā Eiropas pludmales čempionātā izcīnīja sudrabu, ir ļoti nepateicīgs ceturtā izlozes groza pretinieks.

Tikmēr Slovākiju vien retais pieskaita pie potenciālajām grupas līderēm. Taču arī šo jauno un mazāk zināmo pretinieku nedrīkst novērtēt par zemu.

Čempionātā kopumā piedalās 20 vīriešu komandas, kas salozētas četrās apakšgrupās. Katras grupas divas spēcīgākās komandas izcīnīs vietu power pool, tādējādi uzreiz grantējot vietu izslēgšanas turnīrā. Savukārt atlikušās 12 komandas cīnīsies par četrām biļetēm uz astotdaļfinālu, kur spēkosies ar vājākajām komandām no augšējās grupas.

Eiropas čempionātā Ungārijā pulcēs kopumā 20 vīriešu, 19 jauktās un 15 sieviešu komandas. Sacensības sāksies 29. jūnijā, bet uzvarētāji tiks noskaidroti 7. jūlijā.

Latviju čempionātā pārstāv tikai vīriešu izlase.

Pirms četriem gadiem Kopenhāgenā Latvijas izlase izcīnīja desmito vietu.

Komentāri

Izlases sastāvs

Kāds ir izlases sastāvs?
Kad tas tiks nosaukts?

Izlases sastāvs

Izlases sastāvs tiks paziņots tuvākajā laikā, tiek precizētas pēdējās detaļas.

Tātad? 2 nedēļas kā

Tātad? 2 nedēļas kā pagājušas.

Latvijas izlases sastāvs

Ar izlases sastāvu var iepazīties šeit - http://euc2019.ultimatecentral.com/en_us/t/latvia-national-team-open-ultimate-1.

Tāpat šajā lapā var atrast spēļu grafiku un varēs sekot līdzi rezultātiem.