Ogres "Outlawz" izcīna bronzu Lietuvā

No 5. līdz 6. aprīlim Lietuvas galvaspilsētā Viļņā notika Lietuvas atklātais čempionāts frisbijā, kurā piedalījās Ogres komanda "Outlawz Ultimate", izcīnot 3.vietu, un Salaspils komanda „Salaspils Jr”, ierindojoties 7.vietā. Čempionātā piedalījās 15 komandas no trim valstīm - Lietuvas, Baltkrievijas un Latvijas.

Turpinājumā „Outlawz Ultimate” pārstāvja Sanda Velika un „Salaspils Jr” pārstāvja Jāņa Bernāna atskats uz aizvadītajām spēlēm.

„Outlawz Ultimate”

Čempionāta pirmajā spēlē Ogres "Outlawz" tikās ar komandu "AllStars". Ātrā spēlē tika gūta uzvara ar rezultātu 11:2.

Kā nākošie, kuri stājās pretī, bija jaunizveidotā komanda "Klaipedus Licejus". Šajā spēlē "Outlawz" neatstāja nekādas izredzes pretiniekiem un beigās svinēja uzvaru ar 11:0.
Nākošā spēle bija jāspēlē pret Lietuvas čempioniem "Vorai". Spēle iesākās ļoti ātri, katra komanda izmantoja sev dotās iespējas, tomēr "Vorai" spēcīgās aizsardzības un arī nepiespiesto kļūdu dēļ Ogres "Outlawz" nācās atzīt mājinieku pārākumu. Gala rezultāts 5:11.

Par otrās vietas iegūšanu grupā bija jācīnās ar Baltkrievu komandu "X3". Spēle gāja punkts punktā. Abu komandu uzbrukums un aizsardzība bija augstā līmenī. Pretinieki bija izlīdzinājuši spēles vidū Ogres iegūto pārsvaru un spēles laiks beidzās ar rezultāta 9:9. Pēdējais punkts izšķir, kura komanda grupā paliek otrajā vietā. Ogres "Outlawz" precīzi realizēja sev doto uzbrukumu un beigās svinēja uzvaru ar 10:9.
Čempionāta pirmā diena beidzās ar trim uzvarām četrās spēlēs, kas nodrošināja iekļūšanu ceturtdaļfinālā.

Turnīra otrā diena iesākās ar pirmo ceturtdaļfināla spēli, kurā sacentās "Outlawz" ar Baltkrievijas pārstāvēto komandu "Greens". Baltkrievijas komanda lika ogrēniešiem pacīnīties šajā spēlē, izrādot labu pretestību. Spēle beidzās ar "Outlawz" uzvaru 10:7, kas nodrošināja vietu pusfinālā un jau labāko četriniekā.

Pusfinālā Ogrei pretī stājās jau pazīstamā komanda "Vorai". Spēle bija fināla cienīga. Gan viena, gan otra komanda nepiedeva pretinieku izdarītās kļūdas, pārvēršot tās punktu guvumā. Kaut arī "Vorai" izgāja vadībā spēles vidū, Ogres "Outlawz" nepadevās un turpināja cīnīties līdz galam, parādot savu raksturu un spēles garu. Tomēr spēles beigās "Outlawz" jau atkārtoti nācās atzīt mājinieku, kā arī šī gada čempionu pārākumu ar rezultātu 7:11.

Zaudējums "Vorai" nozīmēja to, ka šī čempionāta pēdējā spēle tiks aizvadīta par trešo vietu. Šajā spēlē pretinieki bija komanda "Vorai2". Līdz rezultātam 5:5 komandas gāja punkts punktā. Nākošajā punktā par spēles lūzumu parūpējās "Outlawz" spēlētājs Jānis Seipulis, kurš pašaizliedzīgi nospēlēja aizsardzībā, lecot pēc diska, un atņemot iespēju gūt pretiniekiem punktu. Līdz ar to tika iegūta jau lielāka pārliecība, kuru palielināja vēl viena šāda veida aizsardzība jau pieminētā spēlētāja Jāņa Seipuļa izpildījumā. Spēle beidzās ar rezultātu 11:7, tādējādi izcīnot godalgoto trešo vietu čempionātā.

Ogres komanda "Outlawz" pateicas Ogres novada pašvaldībai par finansiālo atbalstu.

"Outlawz" sastāvs: Artūrs Endželis, Reinis Igantāns, Ģirts Betmanis (C), Igors Minovs, Jānis Seipulis, Renārs Čeredņičenko, Mārtiņš Taurenis un Sandis Veliks.

„Salaspils Jr”

Pirmajā grupas spēlē izdevās salīdzinoši viegli pārspēt baltkrievu komandu “Greens”, kas spēlēja bez maiņām. Tas iespējams bija galvenais iemesls pārliecinošajai uzvarai ar 11:5.

Otrajā spēlē nācās cīnīties ar Lietuvas tiulētā kluba “Vorai” trešo komandu, kuras pamatsastāvu veidoja jaunie spēlētāji. Rezultātā otrā uzvara ar 11:7.

Nākamā bija dienas grūtākā spēle pret “Skraidantys  drambliai” no Kauņas. Spēle ritēja punkts punktā, tablo te vēstot, ka vadībā ir lietuvieši, te atkal to, ka rezultāts ir neizšķirts. Beigas labāk padevās salaspiliešiem, kas ļāva svinēt uzvaru ar 11:9.

Pēdējā dienas spēlē nācās spēlēt pret komandu “KossMix”, kurā spēlēja gan puiši, gan meitenes. Vieglākā dienas spēle un uzvara 11:3, kas nodrošināja 1.vietu grupā un nomināli vājāku pretinieku ceturtdaļfinālā.

Otrās dienas pirmajā spēlē nācās cīnīties pret “Vorai2”. Jau pašā sākumā „Salaspils Jr” nonāca   iedzinējos, bet spēles beigās “roka notrīcēja” vēl pāris reizes, kā rezultātā pirmais zaudējums turnīrā 8:11. Zaudēta ne tikai spēli, bet arī iespēja cīnīties par medaļām.

Mazajā pusfinālā pretī stājās netipiski slikti startējusī Viļņas komanda „Zepps”. Diemžēl spēlē tika piedzīvots bezcerīgs zaudējums ar 2:11.

Pēdējā turnīra spēlē par 7. vietu otro reizi šajā nedēļas nogalē nācās stāties pretī “Greens”. Lai gan sākumā salaspilieši nonāca zaudētājos ar 4:5, pēc tam tika gūti 7 punkti pēc kārtas un izcīnīta 7. vieta ar rezultātu 11:5.

“Salaspils Jr” sastāvs – Toms Ābeltiņš, Arvīds Ondrups, Arvīds Žanis Orlovskis, Miks Sniķeris, Valdis Ūdris, Jānis Bernāns, Reinis Otisons un Mārtiņš Kasparāns.