Pasaules U-24 čempionāts rit pilnā sparā

Kamēr Latvijā telpu sezona rit pilnā sparā, vadošās U-24 vecuma grupas komandas cīnās Pasaules čempionātā Pērtā, Austrālijā.  Sacensību uzvarētāji tiks noteikti jau sestdien. Latvija šajā čempionātā nav pārstāvēta.

Čempionātā piedalās 15 vīriešu, 14 jauktās un 11 sieviešu komandas. Par galvenajiem favorītiem tiek uzskatīti ASV sportisti, kas nevienā divīzijā vēl nav piedzīvojuši nevienu zaudējumu, kopš sacensību starta svētdien.

Vīriešu divīzijā amerikāņu lielākie konkurenti ir viņu ziemeļu kaimiņi kanādieši, kā arī Japānas izlase. No Eiropas komandām cīņā par medaļām centīsies iesaistīties Vācija, Īrija un Lielbritānija.

Jauktajā grupā nepārspēta ir ne tikai ASV, bet arī Japānas komanda. Savukārt četrus panākumus piecās spēlēs izdevies gūt Kanādai un Lielbritānijai.

Sievietēm veiksmīgs starts padevies kanādietēm, kas bijušas neapturamas pirmajās sešās spēlēs. Arī Kolumbija demonstrē atzīstamu sniegumu, vienīgo zaudējumu piedzīvojot pret ASV vienaudzēm.

Pērtā risinās trešais Pasaules U-24 frisbija čempionāts. Sacensības risinās katrā nepāra gadā, tomēr šis turnīrs ir izņēmums, jo tas risinās dienvidu puslodē. Čempionāts sākotnēji bija paredzēts 2017. gada vasarā, tomēr Pasaules lidojošo disku federācija, nolēma tās rīkot gada sākumā Pērtā.