Pēc pirmā apļa Latvijas Frisbija čempionāta līderpozīcijās „Salaspils WT” un „KCN Rīga” komandas

13. janvārī Olimpiskajā sporta centrā Rīgā noslēdzās pirmā sezonas puse Latvijas Frisbija čempionātā telpās gan sieviešu, gan vīriešu grupās. Vīriešu komandām nepārspēta cīnījās pērnā gada čempionvienība „Salaspils WT”, bet sieviešu grupā neapturama „KCN Rīga” komanda.

Vīriešu grupas līdervienība „Salaspils WT” svetdien izcīnīja divas pārliecinošas uzvaras pār Rīgas komandām „Mind Power Victory” (13:1) un „SoulFly UD” (13:6), nostiprinot savas pozīcijas turnīra tabulā. Otrajā vietā kopvērtējumā pašlaik atrodas „Flying Worms” (Ventspils), kas pēdējā posmā pārspēja divus čempionāta debitantus – „Mind Power Victory” (13:4) un „Daugavpils Universitāte” (13:3).

Spraigākā cīņa Rīgas posmā izvērtās starp divām Rīgas komandām „Ultimate Decision” un „Hardcore Ultimate”, kas arī izšķīra to, kura no komandām pirmo apli noslēgs trešajā pozīcijā. Spēli veiksmīgāk uzsāka „Hardcore Ultimate”, izvirzoties vadībā ar 3:0. Tomēr UD puiši spēja savākties un izlīdzināt rezultātu (3:3), turpinājumā bija iespēja arī izvirzīties vadībā, bet netika izmantota. Pieredzējušie hārdkorieši spēja atkal pārņem izniciatīvu savās rokās un pirmo puslaiku noslēgt ar sev labvēlīgu rezultātu 6:4. Otrajā spēles daļā punktu starpība vairs krasi nemainījās, „Hardcore Ultimate” varēja svinēt uzvaru (10:8) - pēdējo punktu zonā ķēra Sergejs Volkovs #8 pēc Zinta Gaspažiņa #2 piespēles.

Čempionāta debitantu duelī „Daugavpils Universitāte” komanda ar rezultātu 13:4 pārspēja „Salaspils Jr” vienību, nostiprinoties turnīra tabulas 6. pozīcijā. Jāatzīmē daugavpiliešu labā fiziskā sagatavotība, ko apliecina spēles laikā veiktās 13 veiksmīgas aizsardzības epizodes, izsitot pretiniekam disku vai pātverot piespēli.

Čempionāta vērtīgākā spēlētāja titulu pašlaik izpelnās Kristaps Veckāgans no „Flying Worms” (lietd. koef. 10,25), kam seko Reinis Otisons no „Salaspils WT” (8,71) un Mārtiņš Taurenis no „Ultimate Decision” (7,00). Atsevišķās disciplīnās labāko sniegumu demonstrē Renārs Niedra no „SoulFly UD” (vid. 3,63 rezultatīvas piespēles), Kristaps Veckāgans no „Flying Worms” (vid. 6,50 punkti zonā) un Roberts Apinis no „Salaspils WT” (vid. 1,88 aizsardzības).

Sieviešu grupā spožu sniegumu rādīja „KCN Rīga” komanda, pārspējot „Valmiera” (13:4), „Moments” (Ogre) (12:9) un „Salaspils FK” (11:9) un izvirzoties kopvērtējuma tabulas līderpozīcijā.

Spēli starp „KCN Rīga” un čempionvienību „Moments” (Ogre) veiksmīgāk sāka ogrēnietes, panākot 2:0. Tomēr rīdziniecēm izdevās savākties un pārņemt iniciatīvu savās rokās, sākumā panākot 3:2, tad 6:3 un vēlāk arī 10:4 (+6). Likās, ka „Moments” piedzīvos sagrāvi, bet pieredzējušās ogrēnietes nepadevās, parādīja raksturu un pamazām sāka deldēt pārsvaru – 6:10 un vēlāk arī 9:11 (-2). Tomēr punktu šai cīņai pielika Evita Gaide #5, ķerot disku zonā pēc Līvas Jakoveles #1 piespēles – „KCN Rīga” svinēja uzvaru 12:9.

Spēle starp „KCN Rīga” un „Salaspils FK” norisinājās punkts punktā, lielāko tās daļu vadībā ar minimālu pārsvaru atrodoties rīdziniecēm. Otro reizi +2 „KCN Rīga” panāca pie rezultāta 8:6, tieši tad salaspilietēm izdevās gūt trīs punktu izrāvienu, panākot 9:8 jau savā labā. Tomēr spēles beigās „KCN Rīga” atbildēja ar savu trīs punktu izrāvienu, svinot uzvaru 11:9. Pēdējā punktā Evita Gaide #5 veiksmīgi nospēlēja aizsardzībā, bet pēdējo disku zonā ķēra Līva Jakovele #1 pēc komandas kapteines Samantas Dušeles #8 piespēles.

Citā līdervienību cīņā „Moments” izrāva uzvaru 11:10 pret „Salaspils FK”. Lai arī spēles lielāko daļu ar minimālu pārsvaru vadībā bija ogrēnietes, tomēr pie rezultāta 7:5 notika lūzums spēles gaitā. Salaspilietes guva 3 bezatbildes punktus, panākot 8:7, vēlāk arī 10:8. Čempionvienība „Moments” parādīja raksturu un izlīdzināja rezultātu. Pēdējā punktā veiksmīgi aizsardzībā nospēlēja Anna Žilinska #23, bet punktu spēlei pielika Dace Cīrule #21, ķerot disku zonā pēc Ingas Bleideles #16 piespēles.

Spraigas cīņas tika aizvadītas arī citās sieviešu grupas spēlēs. „Valmiera” un „Ulimate Decision” (Rīga) cīņā sākumā vadībā izvirzījās vidzemnieces 6:3, tomēr rīdzinieces spēja atgūties un panākt 7:6 jau sev par labu. Turpinājumā „Valmiera” spēlēja veiksmīgāk, gūstot uzvaru 10:8.

Par pārsteigumu gandrīz parūpējās turnīra debitante „Mind Power Victory” (Rīga) komanda, kas nospēlēja punkts punktā spēli pret „Valmiera” vienību. Lai arī spēles noslēgumā ar minimālu pārsvaru 8:7 vadībā bija rīdzinieces, tomēr valmierietes galotni nospēlēja veiksmīgāk – uzvaras punktu (10:9) zonā ķēra Evija Arste #17 pēc Kristīnes Babris #2 piespēles.

Čempionāta vērtīgākās spēlētājas titulu pašlaik izpelnās Līva Jakovele (lietd. koef. 10,40), kam seko Evita Gaide (7,20) un Samanta Dušele (7,00) – visas no „KCN Rīga”. Līva Jakovele (attēlā ar disku) demonstrē arī labāko sniegumu atsevišķās disciplīnās – vidēji 4,20 rezultatīvas piespēles, 3,80 punkti zonā un 2,40 aizsardzības.

Nākošās Latvijas Frisbija čempionāta spēles vīriešu komandām notiks 10.02. Daugavpilī un Ventspilī, bet sieviešu komandām 17.02. Kocēnos.

Komentāri

Lietotāja outlawzUltimate attēls

Labs raksts!

Labs raksts!