Rīgā aizvadīts Latvijas Frisbija līgas 2013/2014 pirmais posms

24. novembrī Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā, sākās astotā regulārā sezona frisbijā telpās. Vīriešu komandu konkurencē nepārspēti bija pērnā gada čempioni „Salaspils WT” un Rīgas vienība „Ultimate Decision”. Sieviešu grupā bez zaudējumiem cīnījās trīs komandas – pērnā gada čempiones „Salaspils FK”, „Hands Up” (Ventspils) un „Moments” (Ogre).

Vīriešu grupā laukumā devās septiņas Latvijas Frisbija līgas komandas. Kā bija paredzams, tad sīvākās cīņas izvērtās starp šī gada favorītiem. Pirmajā top komandu spēlē Rīgas „Ultimate Decision” ar minimālu pārsvaru 12:11 uzvarēja Ventspils „Flying Worms”. Lai arī ventspilnieki sāka veiksmīgi, izvirzoties vadībā ar 5:1, tomēr rīdzinieki spēja ātri lauzt spēles gaitu, jau puslaika noslēgumā izvirzoties vadībā ar 7:6. Turpinājumā šis „Utimate Decision” pārsvars tika palielināts līdz +2, tomēr „Flying Worms” spēja izlīdzināt spēles gaitu panākot neizšķirtu (10:10, vēlāk 11:11). Punktu šai cīņai (12:11) pielika Kārlis Malcenieks (#14) ar noķertu disku zonā pēc Sergeja Volkova (#53) piespēles.

Otrajā top komandu cīņā pārāki bija „Salaspils WT”, ar 12:10 uzvarot Rīgas „SoulFly UD”. Pārliecinošāk spēli sāka salaspilieši, ātri iegūstot trīs punktu pārsvaru (4:1). Rīdziniekiem spēles gaitu un arī rezultātu izlīdzināt izdevās tikai otrajā puslaikā, panākot 9:9. Tomēr „Salaspils WT” neizlaida uzvaru no rokām, ātri atjaunojot divu punktu pārsvaru. Pēdējo spēles punktu (12:10) guva Dainis Teteris (#5) pēc Mārtiņa Gusāra (#7) piespēles. Attēlā spēles epizode no šo komandu tikšanās reizes frisbija turnīrā "Rīgas Rudens 2013".

Pie pirmās uzvaras čempionāta tika arī debitanti „Probably Some Latvians” (Ventspils), ar 13:4 uzvarot „Daugavpils Universitāte”.

Sieviešu grupā pārliecinoši sacensības sāka pērnā gada čempiones „Salaspils FK”, pirmajā spēlē ar 13:8 uzvarot pērnā gada vicečempiones „KCN Rīga”, bet pārējās spēlēs citas divas Rīgas komandas „Ultimate Decision” (13:6) un „MINDPV” (13:2). Sīvākās cīņas nācās aizvadīt Ogres komandai „Moments”. Pirmajā spēlē ogrēnietes ar 13:10 pārspēja „KCN Rīga” – spēle noritēja punkts punktā, te vienai un te otrai komandai pārņemot vadību. Tomēr otrajā puslaikā „Moments” spēlēja stabilāk, spēja pārņemt iniciatīvu un palielināt pārsvaru līdz trīs punktiem. Punktu spēlei (13:10) pielika Dace Cīrule (#21) pēc Inga Bleideles (#16) piespēles. Pēdējā dienas cīņā „Moments” tikās ar citu Rīgas komandu „Ultimate Decision” un spēles pirmajā daļā nonāca iedzinējos – 2:7. Turpinājumā pieredzējušās ogrēnietes parādīja daudzkārtējo Latvijas čempionu raksturu – laužot spēles gaitu, izlīdzinot rezultātu (8:8) un izcīnot uzvaru ar 12:9. Pēdējā punkta gods šoreiz Inesei Auziņai (#2) pēc Gundegas Pastores (#12) piespēles.

Sieviešu grupā čempionātu pārliecinoši iesāka arī Ventspils komanda „Hands Up”, kas ar 13:2 uzvarēja Daugavpils „DU Lifestyle Ultimate” un ar 13:3 Rīgas „MINDPV”.

Individuāli šajā posmā izcēlās pērnās sezonas vērtīgākais spēlētājs Kristaps Veckāgans („Flying Worms”), kas ventspilnieku vienīgajā spēlē guva 11 lietderības punktus (8 ķerti diski zonā, 1 rezultatīva piespēle un 2 aizsardzības). Jāizceļ arī Roberta Apiņa („Salaspils WT”) labā spēlē aizsardzībā ar vidēji 3,0 aizsardzības epizodēm spēlē, kā arī Sergeja Volkova („Ultimate Decision”) rezultativitāte uzbrukumā ar vidēji 4,5 rezultatīvām piespēlēm. Sieviešu konkurencē posma vērtīgākā spēlētāja ir Lelde Vēbere („Hands Up”) ar vidēji 10,5 lietderības punktiem (vidēji 8,0 noķertiem diskiem zonā, 0,5 rezultatīvām piespēlēm un 2,0 aizsardzībām). Jāizceļ arī cita ventspilniece Kristīne Dūdiņa („Hands Up”) ar vidēji 5,0 rezultatīvām piespēlēm.

Latvijas Frisbija līgas pirmais posms tika aizvadīts nomāktā noskaņā – komandas izgāja laukumā ar sēru lentītēm, plkst. 13 visi vienojās kopīgā klusuma brīdī, pieminot Zolitūdes traģēdijas upurus.

Nākamās Latvijas Frisbija līgas spēles tiks aizvadītas 15. decembrī Ventspilī (Sporta hallē „Pārventa”) un Valmierā (Vidzemes Olimpiskajā centrā) un 21. decembrī Daugavpilī (Daugavpils Olimpiskajā centrā).

Komentāri

Kad varētu būt apskatāmi

Kad varētu būt apskatāmi spēļu video ?

Lietotāja Dainis Jakovels attēls

Lost & Found:

Pēc Rīgas posma atrasti un meklē saimnieku:

1) tumši zili cimdi (plāni pirkstaiņi, visticamāk sieviešu);

2) LFF disks.

Rakstīt man personiski uz dainis[at]frisbee.lv

Vai tiešām pēc nedēļas kāds

Vai tiešām pēc nedēļas kāds no organizatoriem nevar atbildēt, vai un kad bus redzami video ?

Lietotāja Taurenis attēls

Spēļu video

Labvakar!

Atvainojos par komunikācijas trūkumu. Filmētas tika vien dažas spēles. Tās tiks ievietotas federācijas youtube kanālā (https://www.youtube.com/user/frisbijs) šajā nedēļas nogalē.

Šajā sezonā pilnas spēles vairs netiks organizēti filmētas. Tā vietā tiks veidoti sižeti ar momentiem no aizraujošākajām spēlēm. Diemžēl arī šis projekts nedaudz buksē. Ikviens, kurš gatavs pielikt savu roku spēļu video astpoguļošanā, tiek aicināts iesaistīties un palīdzēt.

Skaidrs. Paldies !

Skaidrs. Paldies !