Rīgas Tehniskā universitāte nosargā čempionu titulu

Aizvadītajā nedēļas nogalē, 7. un 8.decembrī, 6 augstskolu studenti no Rīgas, Daugavpils un Jelgavas jau tradicionāli pulcējās Vidzemes Olimpiskajā centrā Valmierā, lai aizvadītu Latvijas Studentu čempionātu jauktajā grupā. Čempionu godu jau otro gadu pēc kārtas izcīnīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti, sīvā un aizraujošā finālspēlē ar rezultātu 13:11 uzvarot vienu no līderkomandām – Latvijas Universitāti (LU).

Pirmo gadu turnīra pastāvēšanas laikā sacensībās piedalījās mazāk par 10 komandām, tomēr arī 6 komandu konkurencē tika aizvadīts kvalitatīvs čempionāts, izspēlējot 1 apli jeb 5 spēles grupā, un 1 spēli par vietu.

Pirmajā spēļu dienā viena no sīvākajām cīņām norisinājās starp Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) un Daugavpils Universitāti (DU), kurā punktu pēc punkta guva abas komandas, nežēlojot savus spēkus ne ciešā aizsardzībā, ne pārliecinošos un ātros uzbrukumos. Par mata tiesu uzvaru izcīnīja jelgavnieki, ar rezultātu 10:8 pārspējot pretiniekus.

Jau prognozēti, dienas gaidītākā un neparedzamākā spēle norisinājās starp pērna gada čempioniem RTU un trīskārtējiem(2009-2011) čempioniem LU. Komandas pārliecinoši cīnījās par katru punktu, aktīvi strādājot kā aizsardzībā, tā uzbrukumos. Beigās uzvaru izdevās izcīnīt Latvijas Universitātes pārstāvjiem – 11:9.

Otrā spēļu diena sākās ar atlikušo grupas spēļu izspēlēšanu, kam sekoja spēles par vietām. Šīs spēles tika aizvadītas līdz 13 punktiem, ar puslaikiem, kas komandām pavēra vairāk iespēju taktiskajiem risinājumiem.

Spēlē par 5. vietu, RSU neatstāja nekādas cerības RTU otrajai komandai, gala rezultāts 13:1, spēlei punktu pielika Renārs Čeredņičenko (#88) pēc Valta Boginska (#21) piespēles. Jāpiemin ka  Boginskis šajā spēlē rezultatīvi piedalījās visu 13 punktu gūšanā (5 piesp. + 8 ķērieni zonā).

Grupas spēlē LLU sīvā cīņā pieveica DU. Brīdī, kad uz spēles bija likta bronzas medaļa, DU jau spēles sākumā izvirzījās vadībā ar 4:0. Nelīdzēja arī LLU paņemtais minūtes pārtraukums, uz katru LLU punktu DU spēja atbildēt ar diviem gūtiem punktiem, pārliecinoši izcīnot pirmo medaļu DU jauktajos studentu čempionātos. DU komanda sevi lieliski parādīja aizsardzībā, veicot 6 aizsardzības, lielāko ieguldījumu (3 aizsardzības) sniedzot Andrejam Sergejevam (#16).

Finālmačā tikās par turnīra favorītiem uzskatītās LU un RTU komandas. Abas spēja parādīt stabilu sniegumu grupā, un jau grupas savstarpējā spēlē (LU uzvara ar 11:9) parādīja, ka visu var izšķirt viena kļūda vai lieliska aizsardzības epizode.

RTU jau spēles sākumā nonāca iedzinējos, lai arī iesāka spēli ar uzbrukumu. Puslaiks noslēdzās ar 6:5 LU labā. Sākot otro puslaiku ar uzbrukumu LU spēja savu pārsvaru palielināt līdz diviem punktiem. Šāds pārsvars saglabājās līdz rezultātam 9:7, kad RTU ar ciešu komandas aizsardzību spēja piespiest LU vairākkārt kļūdīties un vērst rezultātu sev par labu, 10:9 RTU labā. Spēles turpinājumā RTU spēja saglabāt minimālo pārsvaru, beigās vēlreiz „salaužot” LU uzbrukumu un izcīnot uzvaru ar 13:11. Pēdējo punktu guva Igors Minovs (#18) pēc Kārļa Kozulāna (#10) piespēles.

Par turnīra vērtīgākajiem spēlētājiem ar identiskiem vidējiem lietderības koeficientiem, 6,7 punkti spēlē, tika atzīti Valts Boginskis(vīriešu konkurencē) un Lāsma Kublicka(sieviešu konkurencē).

Spēles Gara balvu citu komandu vērtējumā ieguva Rīgas Stradiņa universitāte.

Sīkāku rezultātu apkopojumu var redzēt šeit

Sacensību organizatori pateicas par sadarbību Vidzemes Olimpiskajam Centram un oficiālajai sacensību atpūtas vietai – bāram „Tinte”.