Salaspilieši no Eiropas Frisbija klubu čempionāta finālspēlēm mājās atved 4.vietu

Vēl nebijušus panākumus guvuši Salaspils FK, Eiropas Frisbija čempionāta finālspēlēs (xEUCF) gūstot augsto 4.vietu, 16 komandu konkurencē jauktajā (Mixed) divīzijā. Komandu izsējumā pirms turnīra, Salaspils FK tika ierindoti 14.vietā, tādēļ sniegums ir parādīts īpaši uzteicams. Sacensības norisinājās 26.-29.septembrī Francijas pilsētā Bordo.

Komandas tika sadalītas 4 apakšgrupās, tādēļ sacensību pirmie pretinieki latviešiem bija Thundering Herd (UK), Spirit on Lemon (Poland) un Frau Rauscher & the Bembeloboys. Pārliecinoši spēlēja SFK, uzvarot visas grupas spēles. Izslēgšanas spēlēs salaspilieši piedzīvoja pirmo un ļoti sāpīgo zaudējumu pret Disc-o-Fever ar rezultātu 12:15. „Bijām vadībā 10:5, bet pretinieki mainīja spēles taktiku, neļaujot mums realizēt uzbrukumus, tādēļ pieļāvām kļūdas,” stāsta komandas spēlētājs Krišs Maļinovskis. Zaudējums lika komandai saņemties, jo nākamajā spēlē tika pārliecinoši uzvarēti Cambridge(UK) ar rezultātu 15:12.

Salaspils FK panākumi un skaistās uzvaras nodrošināja cīņu ceturtdaļfinālā, kur pretī nāca somi Vaasa Saints. Komandas bija tikušās pirms mēneša Ziemeļu reģiona kvalifikācijas turnīrā (xEUCR-N), tādēļ zināja pretinieku spēles stilu. SFK prata izmantot pieredzi, tādēļ ar rezultātu 15:10 atvēra sev ceļu uz pusfinālu. Krišs Maļinovskis stāsta: „Negaidījām, ka spēsim būt tik rezultatīvi. Ar katru nākamo uzvaru sapratām, ka varam kāpt arvien augstāk un augstāk, tāpēc motivācija un gribasspēks progresīvi auga.”

Pusfinālā uz pretinieku līnijas pretī stājās Eiropas klubu čempioni Bear Cavalry (UK), kuri pārliecinoši rādīja savu spēli gan uzbrukumā, gan arī aizsardzībā, neļaujot Salaspils FK parādīt savas taktiskās un tehniskās prasmes. Tika piedzīvots zaudējums 7:15 un, kā atzina SFK spēlētājs Krišs Maļinovskis, „viņi bija pelnījuši spēlēt finālā – pārliecinošie uzbrukumi, spēcīgā aizsardzība un fiziskā sagatavotība bija atslēga viņu spēlei.”

Finālmačā par bronzu salaspilieši bija apņēmības pilni iegūt medaļas, jo turnīrs kopumā parādīja, ka viņi ir konkurētspējīgi Eiropas līmenī. Pretinieki UFO Utrecht (Netherlands) izsējumā atradās 2.vietā, tādēļ spēle tika prognozēta ļoti sīva, ātra un spraiga. Prognozes piepildījās, tomēr latviešiem nācās piekāpties ar rezultātu 12:15. Krišs Maļinovskis stāsta: „Joprojām ir rūgtuma par finālspēli. Zinām, ka varējām nospēlēt vēl labāk, jo pretinieki bija līdzvērtīgi mums, nevis pakāpi augstāki. Tomēr kopumā esam ļoti apmierināti ar komandas sniegumu, jo attaisnojām izsēto vietu, attaisnojām Latvijas Frisbija federācijas uzdevumu iekļūt sešiniekā, kā arī guvām lielu pieredzi spēlējot ar vēl neredzētām komandām. Esam priecīgi, ka ieguvām augstu Spirit of the Game vērtējumu (9.vieta kopvērtējumā), jo tas parāda, ka aug latviešu spēles kultūra, kuru veiksmīgi varējām parādīt arī citiem Eiropā.”

Par Eiropas Frisbija klubu čempioniem visās četrās divīzijās (Open, Women, Mixed, Master) kļuva komandas no Lielbritānijas, pārliecinoši parādot sniegumu, uz kuru citiem eiropiešiem tiekties turpmāk.

Sacensību rezultāti

Komandas Salaspils FK sastāvs: Mārtiņš Gusārs (kapteinis), Elza Vulfa, Lāsma Kublicka, Ieva Grabe, Santa Možeika, Inese Slokenberga, Līga Nātiņa, Dace Cīrule, Krišs Maļinovskis, Roberts Apinis, Reinis Otisons, Mārtiņš Kasparāns, Dainis Teteris, Igors Minovs, Niklāvs Šnepsts.

Salaspils FK pateicas par atbalstu Salaspils novada domei, Latvijas Frisbija Federācijai, kā arī uzņēmumiem SIA „Aqua-Brambis”, SIA „Fittero” un SIA „GroGlass”.

Komentāri

MALAČI

Tiešām malači labi pastrādājāt. Bet nu žēl, ka nedabūjāt vismaz 3. vietu :)

Lietotāja Dainis Jakovels attēls

Malači

Labs sniegums un outdoora noslēgums, žēl ka mazliet pietrūka līdz medaļai.