Salaspils FK iegūst zeltu xEUCR-N un ceļazīmi uz fināliem Francijā

Aizvadītajā nedēļas nogalē Helsinkos notikušajā Eiropas frisbija klubu čempionāta Ziemeļu reģiona kvalifikācijas turnīrā (xEUCR-N) Salaspils FK izcīnīja zelta godalgu, bet Ultimate Decision – 4.vietu. Salaspils jauktajai komandai čempionu gods garantē iespēju turpināt cīņu finālmačos (xEUCF), kas norisināsies 26.-29.septembrī Bordo, Francijā.

Salaspils FK pirmajā sacensību dienā parādīja stipru pretestību pret savas grupas komandām, pārliecinoši uzvarot UFO Tampere (Somija) ar 15:8, Flying Steps Frisbee Club (Krievija) ar 15:6, kā arī Sexy Legs (Igaunija) ar rezultātu 15:10. Arī otrajā, noslēdzošajā sacensību dienā, salaspilieši turpināja savu uzvaras gājienu, pusfinālā ar 15:4 pārspējot latviešu komandu Ultimate Decision. Finālā Salaspils FK tikās ar Vaasa Saints (Somija), kuri pirms turnīra tika izsēti kā pirmie, tomēr salaspilieši nezaudēja cīņassparu un ar rezultātu 15:11 pierādīja, ka godam ir pelnījuši čempionu titulu.

Rīdzinieki Ultimate Decision pirmajā dienā cīņu uzsāka tikpat neatlaidīgi, grupas spēlēs uzvarot trīs pretiniekus - Sky Pro (Krievija) ar 15:9, Jeans Team (Norvēģija) ar 15:9 un Bivni (Krievija) ar 14:11 – tomēr piekāpās turnīra vicečempioniem Vaasa Saints (Somija) ar 5:15. Otrajā dienā pusfinālā tika piedzīvots smags zaudējums pret pašmāju Salaspils FK ar rezultātu 4:15, kā arī cīņā par bronzu spēcīgāki izrādījās pretinieki UFO Tampere (Somija), kuri Ultimate Decision lika piekāpties ar rezultātu 8:15.

Ultimate Decision komandas kapteiņa Daiņa Jakovela komentārs:

Kopumā komandas starts vērtējams kā veiksmīgs, jo spējām noturēt komandu izsējumā piešķirto 4. vietu, lai arī uz Helsinkiem nebrauca kluba spēcīgākais sastāvs, kā arī pirmajā spēlē traumas dēļ zaudējām vienu atslēgas spēlētāju. Grupas spēlēs gūtas vajadzīgās uzvaras, lai nodrošinātu vietu pusfinālā. Īpaši jāizceļ uzvara pār Krievijas pirmo numuru "Bivni", kur atradāmies iedzinējos līdz pat 8:9, bet galotnē tomēr spējām lauzt spēles gaitu, gūt svarīgu uzvaru - 14:11. Pusfinālā smags zaudējums 4:15 pret "Salaspils KF" spēcīgo un sabalansēto sastāvu. Arī spēlē par trešo vietu pret somu "UFO Tampere" pirmais puslaiks graujošs 1:8, tomēr galvas netika nokārtas, spējām izlīdzināt spēles gaitu - otrais puslaiks 7:7. Rezultātā piekāpšanās somiem ar 8:15. Tā kā vairāki vadošie spēlētāji dažādu iemeslu dēļ šajā turnīrā nevarēja pārstāvēt UD krāsas, tad citiem tā bija iespēja būt sastāvā, spēlēt augstā līmenī un uzņemties iniciatīvu. Ceru, ka gūtā pieredze būs labs motivators katram pašam cītīgi strādāt pie savas izaugsmes.

Sieviešu divīzijā medaļas ieguva visas Krievijas pārstāvētās komandas (1.vieta – Cosmic Girls, 2.vieta – Lemon Grass, 3.vieta – Brilliance), turpretī vīriešu divīzijā čempionu titulu ieguva mājinieki Otso, 2.vietu zviedri KFUM Orebro un 3.vietu zviedri Viksjofors IF Ultimate.

Komentāri

iespēja

jauki, ka latvju komandām bija iespēja aizbraukt un piedalīties turnīrā - tikšanās ar nepazīstamām komandām;
liels prieks, ka izdevies parādīt cienījamu pretestību citu valstu klubu komandām;
SFK, jūs jau zināt, kas jums Francijā darāms :)