Salaspils komandas iegūst zeltu Pērnavas smiltīs

Salaspils Frisbija kluba komandas „Salaspils Jr” un „Salaspils FK” aizvadītajā nedēļas nogalē Pērnavā izcīnīja zelta godalgas pludmales turnīrā „SandChamps”. Vīriešu finālā iekļuva arī Rīgas „Sirocco”, kas turnīru noslēdza otrajā vietā.

„Salaspils Jr” finālā ar 12:9 pārspēja rīdziniekus, tiekot pie čempionu titula. Savukārt Salaspils meiteņu komanda zelta mačā spēja noturēt pārsvaru pret Krievijas „Cosmic Girls” un svinēt panākumu ar 9:7.

„Salaspils Jr” bez lielām grūtībām ieņēma pirmo vietu apakšgrupā, izcīnot uzvaras pret Tartu „Turbulence” (13:2), apvienoto komandu „Atlantis Rising” (13:1), vietējo „Pärnu Team” (13:0), Krievijas „JuPiter” (13:11), un Igaunijas „Saku Ultimate” (13:2).

Pirmajā izslēgšanas spēle Salaspils jauniešu komanda tikās ar Somijas Great Grand Master (spēlētāji ar minimālo vecumu 48 gadi) izlasi, kas gatavojas atbilstošā vecuma pasaules pludmales čempionātam. Salaspils komanda bija pārāka par pieredzējušajiem somiem ar 13:4. Pusfinālā salaspilieši ar 13:11 vēlreiz pārspēja „JuPiter”.

Savukārt „Sirocco” ceļš līdz finālam bija krietni grūtāks. Jau turnīra ievadā divas uzvaras tika gūtas tikai dubultajā mačpunktā – 11:10 pret Tallinas „Thunder” un 11:10 pret Lietuvas „KossMix”. Atlikušajās grupas spēlēs Rīgas vienība ar 13:10 pārspēja Somijas frisbija veterānus un ar 13:5 Igaunijas „Freeflyers”.

Ceturtdaļfinālā „Sirocco” ar 12:8 tika galā ar Tartu „Turbulnce”, bet pusfinālā viegli tika pievarēti „Saku Ultimate” pārstāvji.

Sacensību pirmajā dienā „Salaspils FK” pārliecinoši dominēja grupu turnīrā, pārspējot Krievijas „Cosmic Girls” (13:6), apvienoto Latvijas komandu „Ooops!” (13:3), Tallinas „Lynx” (13:5) un Tartu „Flying Lemons” (12:8).

Pusfinālā Salaspils spēlētājas vēlreiz spēkojās ar „Flying Lemons”, šoreiz neatstājot pretiniecēm nemazākās izredzes (13:2).

Sacensībās startēja arī apvienotā Latvijas meiteņu komanda „Ooops!”, kur spēkus bija sakopojušas „Sirocco” un Salaspils juniores. Komanda turnīru noslēdza bez panākumiem sestajā vietā, lai gan brīžiem lika pamatīgi svīst spēcīgākajām komandām.

Turnīrs Pērnavā risinās otro gadu. Pērn „Salaspils Jr” izcīnīja sudrabu, piekāpjoties vienīgi Igaunijas izlasei. Savukārt dāmu konkurencē pirms gada laurus plūca Latvijas izlase, kas gatavojās pasaules pludmales čempionātam.