Salaspils «Windmill» debijā gūst sudrabu Eiropas lielākajā frisbija turnīrā

„Salaspils FK” jauktā komanda aizvadītajā nedēļā 40 komandu konkurencē izcīnīja sudraba godalgas Eiropas lielākajā frisbija turnīrā „Windmill”. Šī bija arī Latvijas komandu debija prestižajā Amsterdamas turnīrā.

„Salaspils FK” finālā spēkojās ar pagājušā gada čempioniem „GRUT” no Nīderlandes. Pēc veiksmīga pirmā puslaika salaspilieši atradās pārliecinošā vadībā, taču beigās tika piedzīvots zaudējums ar 12:15.

Pusfinālā „Salaspils FK” ar 15:8 pieveica Zviedrijas „SeE6”, bet ceturtdaļfinālā ar šādu pat rezultātu tika pievarēti arī „Team Radio Shower” no Lielbritānijas.

Salaspils komanda bija vienīgā komanda, kas palika nepārspēta pirms ceturtdaļfināla. Pirmajā sacensību dienā ar 15:2 tika sagrauti Venecuēlas „Panas”, uzvarēti „Glasgow Ultimate” (10:8), kā arī pieveikti „Hässliche Erdferkel” no Vācijas (15:7). Otro sacensību dienu Latvijas komanda iesāka ar 15:7 uzvaru pret jau minēto Zviedrijas „SeE6”, kam sekoja pārliecinoša uzvara pār Vācijas čempioniem „Colorado” (15:6).

Pirmās piecas spēles komandas aizvadīja pēc Swiss draw principa, kad vienības spēlē ar sev pēc spēka līdzīgākiem pretiniekiem, balstoties uz rangu, ko nosaka iepriekšējo spēļu rezultāti.

„Windmill” turnīram jauktajā grupā kopumā pieteicās vairāk nekā 100 komandas, no kurām ielūgumus startēt saņēma 40 vienības no visas pasaules.

Turnīrs allaž pulcējis Eiropas spēcīgākās komandas, taču šī bija pirmā reize, kad tajā startēja arī kāda no Latvijas komandām.

Vīriešu grupā čempionu titulu nosargāja Londonas „Clapham”, bet sievietēm spēcīgākās bija „Mainzelmädchen” no Vācijas.

Salaspils FK sastāvs: Roberts Apinis (kapteinis), Arvīds Žanis Orlovskis, Didzis Malderis, Evija Arste, Igors Minovs, Jānis Bernāns, Lāsma Kublicka, Līga Nātiņa, Mārtiņš Gusārs, Monta Poduma, Natālija Kurasova, Niklāvs Šnepsts, Olga Saveljeva, Rihards Znotiņš, Santa Možeika, Santa Siņica un Toms Ābeltiņš.