Sieviešu frisbija izlase „ielido” Eiropas pludmales čempionāta astotniekā

Astotdaļfinālā pārliecinoši uzvarot Polijas valstsvienību (12:3), Latvijas sieviešu frisbija izlase iekļuva nākamajā kārtā, tādējādi nodrošinot vietu starp 8 spēcīgākajām komandām Eiropā.

Sacensību otrā diena iesākās ar pēdējo no trim grupas spēlēm. Spēlei ritot punkts punktā, beigās latvietēm izdevās pārspēt Austrijas izlasi – 14:13. Uzvara nodrošināja 2.vietu grupā. Kvalifikācijas spēlē pirms 1/8 fināliem bija jātiekas ar Francijas izlasi. Spēlei ritot kā pa viļņiem, lielāks izrāviens tomēr bija padevies francūzietēm un nācās atzīt viņu pārākumu – 7:10. Spēli pret Poliju par iekļūšanu labāko astotniekā latvietes iesāka pārliecinoši – pēc pirmā puslaika 6:0. Otrajā puslaikā polietes spēja gūt 3 gandarījuma punktus, bet tas ne uz brīdi neapdraudēja Latvijas pārsvaru. Spēles rezultāts 12:3.

Vīriešu izlases grupas pēdējo spēli bija iespēja vērot tiešraidē. Mājās palikušajiem skatītājiem nenācās vilties – pārliecinoša uzvara pār Ungāriju 13:7. Kvalifikācijas spēle pret Polijas izlasi lika nosirmot pat visrāmākajiem līdzjutējiem – vispirms poļi gūst 5 bezatbildes punktus, bet pēc tam ar to pašu atbild latvieši, svinot uzvaru ar viena punkta pārsvaru – 10:9. Šāda nervu spēle lielai daļai izlases spēlētāju nav nekas svešs, tomēr šoreiz tā varētu būt maksājusi vietu labāko astotniekā. 1/8 fināla spēlē tiekoties ar Francijas valstsvienību, īsi pirms spēles beigām latviešiem izdevās izcīnīt pārsvaru. Diemžēl tā nosargāšanai spēku nedaudz pietrūka. Atzīts francūžu pārākums ar 8:7.

Visa turnīra laikā Latvijas komandas tiek uzteiktas par neredzētu cīņassparu un lielisku fizisko sagatavotību. Spēlējot tikai 10 cilvēku sastāvā, tiek uzveiktas komandas ar krietni garāku rezervistu soliņu.

Šodien vīriešu izlase turpinās cīņu par 9.vietu. Pirmā spēle 11:00 pret Īriju.

Sieviešu izlasei 1/4 finālā atkārtota tikšanās ar Krievijas valstsvienību. Spēlē notiks uz centrālā laukuma un to būs iespējams vērot tiešraidē. Spēles sākums 12:00.

Spēļu rezultāti: http://live.ecbu2013.org/scores/

Spēļu tiešraides: http://live.ecbu2013.org/