SOTG. Autors Mārtiņš Klīve

Mārtiņš Klīve. Savu spēlētāja karjeru uzsācis Austrijā, Vīnē. Spēlē aptuveni 5 gadus. Pēc atgriešanās no Austrijas pievienojās frisbija klubam "Ultimate Decision". 2009.gadā veica spēlējoša trenera funkcijas "Ultimate Decision" ārā komandai.

SOTG

Jautājums vai SOTG ir vajadzīgs un labs frisbijā mani nedaudz pārsteidz, jo tieši tā ir īpašā frisbija vērtība, kas to atšķir no citiem sporta veidiem. Ikdienā spēlējot mēs par to neaizdomājamies, bet tā tiešām ir diezgan unikāla lieta, ka komandas spēle tik dinamisku sporta veidu bez tiesnešiem un absolūtā vairākumā gadījumu problēmas ar to nerodas. Man personīgi patīk spēles, kuras tiek minimāli pārtrauktas pārkāpumu dēļ, taču es piekrītu, ka pārkāpumi ir jāsauc (cita lieta, ka atsevišķus pārkāpumu/situāciju var izrunāt arī pēc spēles aplī, ja konkrētā situācija būtiski neietekmē spēles gaitu; jauni spēlētāji bieži pārkāpj dažādus noteikumus, taču, ja viņus regulāri apsauks, tas viņiem var mazināt interesi par frisbiju kā tādu, jo frisbija prieks ir spēlē).

Galvenais SOTG princips ir GODĪGUMS. Kā lasīju kādā grāmatā – krāpniekiem nav vietas frisbijā. Fisbijā nav uzvara par katru cenu, bet ir godīga uzvara. SOTG ir ne tikai frisbija noteikumu sastāvdaļa, bet arī tās galvenais princips.

Svarīga SOTG sastāvdaļa ir noteikumu zināšana (ar ko man pašam ir bijušas problēmas). Frisbija noteikumi mainās, tāpēc to apmācībai un izskaidrošanai dažreiz būtu jāvelta vairāk uzmanības, īpaši jauno spēlētāju sagatavošanā.

Arī pēcspēles aplis ir SOTG izpausmes veids, kur var izrunāt/atrisināt daudzas lietas gan attiecībā uz spēles epizodēm, gan frisbija noteikumiem kopumā. Pēc savas pieredzes varu teikt, ka pēcspēles aplis ir svarīgs un bieži vien atvēsina uzkarsušās emocijas. Diemžēl Latvijā pēcspēles aplis visbiežāk aprobežojas ar sarunām (kas, protams, ir galvenā pēcspēles apļa funkcija), taču būtu patīkami redzēt vairāk spēles, atrakcijas, dāvanas un jautrības.