Spēles gars

Bieži, iepazīstinot spēlētājus ar frisbiju, rodas jautājums – kā ir iespējams spēlēt godīgi, ja nav tiesnešu? Tam nepieciešami divi apstākļi – spēlētājiem pašiem labi jāpārzina noteikumi un spēlētājiem nav jābūt domai, kā apzināti pārkāpt noteikumus. Lai novērtētu visgodīgāk spēlējošo komandu, frisbija turnīros tiek pasniegta spēles gara balva. Šo balvu iegūst tā komanda, kura visa turnīra laikā ir ieguvusi visvairāk balsu no saviem pretiniekiem. Spēles gara vērtēšanai ir izveidota speciāla sistēma, lai visas komandas varētu vērtēt cita citu, balstoties uz pēc iespējas vienādākiem kritērijiem.

Spēles gars ir viens no visgrūtāk izskaidrojamajiem spēles elementiem frisbijā. To izprot ar laiku un iemācas no jau pastāvošās frisbijistu sabiedrības. Plašākā kontekstā to var uztvert, kā pozitīvu attieksmi pret ikvienu līdzcilvēku. Tomēr, sašaurinot kontekstu un attiecinot to tieši uz spēli, varētu teikt – spēles gars ir tas, kas ļauj sasniegt maksimālu gandarījumu par visgrūtāk izcīnīto uzvaru, jo ir zināms tas, ka uzvara ir izcīnīta bez jebkādas krāpšanās. Tikai frisbijs, tu un tavs pretinieks. Un tu esi labāks. Godīgi labāks.

Ir daudzi turnīri un daudzas komandas, kuras spēles gara balvu vērtē augstāk par uzvaru. Pirmā vieta un spēles gara balva parāda to, ka komanda ir ieguvusi čempionu titulu spēlējot godīgi.