Tukuma novada sporta skolotāju frisbija seminārs

Aizvadītās nedēļas otrdienā, 10.decembrī, Tukuma novadā, Pūrē tika aizvadīts sporta skolotāju frisbija seminārs. Šoreiz tas pulcēja 22 dalībniekus no tādām izglītības iestādēm kā Tukuma 1. un 3. pamatskola, Tukuma 2. vidusskola, Zemgales vidusskola, Tumes vidusskola, Lapmežciema pamatskola, Irlavas vidusskola, Pūres pamatskola u.c.

Semināra ievaddaļā dalībnieki tika sadalīti četrās grupās. Katrai grupai, izmantojot organizatoru piedāvātos izdales materiālus un grupai piesaistītos frisbija spēlētājus, bija jāiepazīstas un jāprezentē kolēģiem vairāki frisbija elementi – spēles būtība, uzbrukums, aizsardzība un diska kontroles maiņa, spēles norise, kā arī spēles gars.

Pēc ieskata frisbija teorētiskajos aspektos dalībnieki devās uz sporta zāli. Pēc iesildīšanās tika apgūta metienu un tvērienu tehnika, tam sekoja vingrinājumi ar piespēļu vākšanu, aizsardzības, kā arī uzbrukuma elementu pilnveidošanu. Pakāpeniski, aizvien palielinot darbību sarežģītību, dalībnieki spēkus iemēģināja arī frisbija spēlē. Noslēgumā dalībnieku grupām bija iespēja izdomāt vingrinājumus, ko turpmāk skolas sporta stundās varēs pielietot ikviens no dalībniekiem, kā arī saņemt komentārus par vingrinājumu atbilstību frisbija spēlei.

Jāatzīmē, ka šosezon tas bija jau trešais Latvijas Frisbija federācijas un frisbija kluba “Ultimate Decision” rīkotais seminārs un dalībnieku saņemtie sertifikāti ir derīgi uzrādīšanai pie sporta skolotāju profesionālās kvalifikācijas pilnveides apstiprināšanas un sporta treneru resertifikācijas.

Bildes