Veselīga dzīvesveida diena Mežaparkā 2014

Neskatoties uz drēgnajiem un vējainajiem ceturtdienas, 1.maija, laika apstākļiem, Mežaparkā aizvadīta sporta draugu tik ļoti iecienītā Veselīga dzīvesveida diena. Arī frisbijs kļuvis par neatņemamu šī pasākuma sastāvdaļu un apmeklētājus priecēja arī šoreiz.

Dienas ievaddaļā jebkurš interesents varēja iemēģināt roku diska mētāšanā un ar frisbija spēlētāju ieteikumu palīdzību apgūt pareizu metienu tehniku. Paralēli aizritēja arī dalībnieku reģistrācija frisbija zibensturnīram, kurā, saskaņā ar sacensību nolikumu, varēja piedalīties jauktās komandas (vismaz 3 sievietes un 3 vīrieši, ne vairāk kā divi Latvijas Frisbija Līgas 2013./2014. sezonas spēlētāji).

Īsi pēc divpadsmitiem tika aizvadīta arī tradicionālā paraugspēle, kuras laikā topošajiem zibensturnīra dalībniekiem un skatītājiem bija iespēja vērot šī sporta veida pārstāvjus darbībā, kā arī padziļināti iepazīties ar sporta veida niansēm un noteikumiem, par ko rūpējās malā stāvošie organizatoru palīgi, kas komentēja un skaidroja laukumā notiekošo. Jāpiemin, ka šī gada paraugspēlē dalību ņēma „Ultimate Decision” komanda no Rīgas un „Outlawz” vienība no Ogres un savstarpējā cīņa pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 9:4 guva Rīgas vienība „Ultimate Decision”.

Uzreiz pēc paraugspēles tika dots starts arī iepriekš pieminētajam zibensturnīram, kur dalību ņēma 5 komandas: „Cāļi”, „Tava Māte”, „Lido”, „The Outcasts” un „Pingvīni”, kas sākotnēji aizvadīja apļa spēles, bet vēlāk aizvadīja pusfināla spēles un spēles par vietām.

Pēc apļa spēlēm tika noskaidrots, ka no cīņas par godalgām izstājas komanda „Pingvīni”, kas turnīru noslēdz 5.vietā, savukārt pusfinālos savā starpā tikās „Tava māte” pret „The Outcasts” un „Lido” pret „Cāļi”.

Jāatzīmē, ka izslēgšanas spēļu laikā ievērojami pastiprinājās vējš, kas spēles padarīja mazāk rezultatīvas, toties sīvākas un tajās pārāki izrādījās „Tava māte”, kas pēc pusfināla uzvaras pār „The Outcast”, finālā ar 7:1 uzveica arī komandu „Lido”, savukārt nepiekāpīgā cīņā par trešo vietu ar 2:1 uzvaru svinēja „Cāļi”, kas aiz sevis atstāja jau iepriekš minētos „The Outcast”.

Sacensību noslēgumā tika aizvadīta arī apbalvošanas ceremonija, kuras laikā dalībnieki tika pie profesionāliem frisbija diskiem un piemiņas lietām no Latvijas Frisbija federācijas, kā arī tika aicināti apmeklēt oficiālo apbalvošanas ceremoniju, kas risinājās Mežaparka estrādē, kur dalībniekiem tika pasniegtas arī godalgas un sponsoru sarūpētās balvas.