Izlases

Vīriešu izlases pārraksta Latvijas frisbija vēsturi un no Kauņas pārved Eiropas bonzu

Kauņā svētdien noslēdzās pirmais Eiropas telpu frisbija čempionāts, kurā pie medaļas tika arī Latvija. Vīriešu bronzas finālā Latvijas valstsvienība ar 17:12 pieveica Ukrainas izlasi, izcīnot vēsturē otro medaļu kādai no Latvijas pieaugušo izlasēm Eiropas čempionātos.

Bronzas finālu labāk iesāka Latvija, gūstot 5:2 vadību. Tomēr ukraiņi spēja atgūties un panāk neizšķirtu. Kad tablo vēstīja 7:7, Latvija vēlreiz veica izrāvienu, gūstot četrus punktus pēc kārtas. Turpinājumā Ukrainas izlases izlase atspēlēties vairs nespēja, Latvijai triumfējot spēlē.

Vienīgo zaudējumu čempionātā Latvijas izlase piedzīvoja pusfinālā, minimāli piekāpjoties Beļģijai (15:16). Tieši beļģi kļuva par čempioniem, finālā ar 17:14 uzvarot Somiju.

Jau ziņots, ka Latvijas sieviešu izlasi čempionātu noslēdza sestajā vietā, jauktā izlase – 7. vietā, bet Latvijas otrā vīriešu izlase – 9. vietā.

Par čempionēm kļuva zviedrietes, kas zelta mačā ar 15:12 uzvarēja Nīderlandi. Bronza tika mājiniecēm lietuvietēm, kas ar 14:11 pieveica Lielbritāniju.

Jauktajā divīzijā zeltu izcīnīja Igaunija, kas ar 13:10 pieveica Lielbritāniju. Uz pjedestāla zemākā pakāpiena vietu izcīnīja somi, kas ar 16:13 pārspēja Slovākiju.

Šis bija pirmais Eiropas telpu frisbija čempionāts izlasēm. Tajā startēja 16 vīriešu, 12 jauktās un astoņas sieviešu izlases. Vīriešu divīzijā startēja 14 valstu pirmās izlases un Latvijas un Lietuvas otrās izlases.

Latvijas vīriešu izlases izcīnītā bronza bija pirmā Latvijas pieaugušo izlašu godalga kopš 2019. gada, kad Eiropas pludmales frisbija čempionātā mūsu sieviešu izlase tika pie bronzas.

Latvijas pirmās vīriešu izlases sastāvs: Toms Ābeltiņš, Mārtiņš Gusārs, Didzis Malderis, Bruno Jurginsons, Arvīds Žanis Orlovskis, Emīls Elksnītis, Neds Gārvijs, Mārtiņš Kasparāns, Ēriks Podgurskis, Ģirts Betmanis, Roberts Apinis un Jānis Bernāns. Spēlējošais treneris – Toms Ābeltiņš.

Latvijas otrās vīriešu izlases sastāvs: Ģirts Zaķis, Edgars Būdiņš, Mārcis Skudra, Edmunds Semjonovs, Kristaps Bergmanis, Ričards Racins, Māris Lukševics, Elvis Zeltiņš, Andrejs Jēgers, Andrejs Krauze un Jēkabs Eglītis. Spēlējošais treneris – Ģirts Zaķis.

Jauktās izlases sastāvs: Rihards Znotiņš, Kārlis Krīgers, Roberts Razminovičs, Mārtiņš Saulīte, Kārlis Kozulāns, Kaspars Krauklis, Gints Mucenieks, Alise Krīgere, Sabīne Muceniece, Kristiāna Buldure, Evija Arste un Līva Jakovele. Trenere Helēna Dreimane.

Sieviešu izlases sastāvs: Sabina Bartule, Jūlija Arefjeva, Veronika Mikuļiča, Ieva Grabe, Elīna Vegnere, Laura Sāmiete, Helēna Orlovska, Adrija Melānija Kalavanova, Linda Gulbe, Katrīna Ance Gasiņa. Treneris – Jānis Bernāns.