Wintertrophy 2013 - Hardcore Ultimate atkārto 2012. gada sasniegumu, Salaspils Wild Things debitē

26. un 27. janvārī Gēteborgā, Zviedrijā, norisinājās 35. Wintertrophy turnīrs . Tas tiek uzskatīts par spēcīgāko un vienu no senākajiem turnīriem Ziemeļeiropā. Ņemot vērā, ka citur pasaulē telpu frisbijs ir mazāk populārs, nereti tam tiek piedēvēts „pasaules” spēcīgākā turnīra nosaukums.

Šogad turnīrs pulcēja rekordskaitu komandas: 32 vīriešu (open) divīzijas komandas un 16 sieviešu (women) komandas.  Vīriešu divīzijā bija pārstāvētas 7 valstis: Zviedrija, Somija, Norvēģija, Dānija, Anglija, Latvija un Krievija. Sievietēm nedaudz šaurāks valstu loks: Zviedrija, Igaunija, Somija, Norvēģija, Krievija un Dānija.

Šogad Hardcore Ultimate tika izlikti ar 3.kārtas numuru, C grupā, kopā ar Ju-Piter (Krievija), UFO Masters (Somija) un  KFOM Linköping (Zviedrija).

Grupas pirmajā spēlē sīvā cīņā uzvara pret UFO Masters ar 13:9. Tai sekoja pārliecinoša uzvara pret KFOM Linköping ar 13:0. Cīņā par 1.vietu grupā tomēr zaudējums Ju-Piter ar 8:11.

1/8 finālā spēle ar mājinieku komandu Skogs Ultimate, ar kuriem uzvaras dalītas uz pusēm pēdējos divos turnīros. Uz spēli HU bija maksimāli noskaņojušies un to parādīja arī uz laukuma –  spēles gaita tika kontrolēta visas 30 minūtes un uzvara ar 13:8.

1/4 finālā pretiniekos komanda no Anglijas - L.A.D. Lai arī spēlētāji (tajā skaitā Anglijas izlases spēlētāji) bija ar lielu pieredzi lauka frisbijā, telpās viņiem neveicās tik labi, un fiziskā spēlē HU uzvara ar 13:7. Lielā mērā spēle tika izšķirta pašā sākumā, kad HU guva 5:0 pārsvaru.

1/2 finālā tikšanās ar pēdējo 3 gadu čempioniem – Viksjöfors (Zviedrija). Ja Hardcore Ultimate būtu uzvarējuši pēdējā grupas spēlē, tiktos ar viņiem tikai finālā. Lai arī spēle sākās līdzīgi, pēc 2:2 sekoja 2:5, un pret šāda līmeņa komandām, lai atspēlētos, nepieciešams brīnums. Tas nenotika un Hardcore atzina Zviedrijas čempionu pārākumu ar 9:12.

Otro gadu pēc kārtas Hardcore Ultimate cīņa par 3.vietu turnīrā. Šoreiz pretiniekos KFOM Örebro no Zviedrijas. Pretinieki spēli aizvadīja tikai 6 cilvēku sastāvā tomēr spēja mūsējiem radīt sīvu konkurenci, kas vēlreiz norāda uz skandināvu augsto fizisko sagatavotību. Ar 13:8 uzvaru izcīnīja Harcore Ultimate, iegūstot 3.vietu turnīrā.

Hardcore Ultimate komandas sastāvs: Sergejs Volkovs, Zintis Gaspažiņš, Toms Jurjevs, Mārtiņš Jurjevs, Aigars Ancāns, Gunārs Grundmanis, Kārlis Kozulāns, Niklāvs Šnepsts, Kristjan Loorits, Lauri Laurits.

Latviju turnīrā pārstāvēja vēl viena Open komanda - Salaspils WT. Šis komandai bija tikai pirmais Wintertrophy turnīrs, tādēļ tā tika izsēta ar zemo 21. numuru, kas nozīmēja, ka apakšgrupā jācīnās ar komandām, kas izsētas augstāk.

Pirmajā spēlē pret apakšgrupas 1. vietu, Kobenhavns Frisbee Club (Dānija), tika piedzīvots zaudējums, taču pārējās apakšgrupas spēlēs pret Stenungsund FC un Stockholm Syndromes (abas Zviedrija) izcīnītas pārliecinošas uzvaras, kas ļāva apakšgrupā iegūt 2. vietu un iekļūt labāko 16 komandu vidū, kā arī iespēju cīnīties par medaļām.

Diemžēl jau astotdaļfināla spēlē pretī stājās citas apakšgrupas 1. vietas ieguvēji, spēcīgie KFUM Orebro (Zviedrija). Neskatoties uz Salaspils WT pašaizliedzīgo spēli aizsardzībā un vairākiem efektīgiem uzbrukumiem, pretinieki tomēr izrādījās spēcīgāki un piedzīvots otrais zaudējums šajā turnīrā, kas liedza iespēju tālāk cīnīties labāko 8 komandu vidū. Tālāk komandu gaidīja cīņa par 9. – 16. vietu turnīrā.

Nākamās spēles Salaspils komandai izdevās uzvarēt (attiecīgi pret Turku Terror un Otso, abas no Somijas), kas nozīmēja, ka turnīra pēdējā spēlē par 9. vietu Salaspils WT komandai vēlreiz jācīnās pret Kobenhavns Frisbee Club, kam iepriekš tika zaudēts apakšgrupas spēlē. Neskatoties uz neveiksmīgu spēles sākumu, kad Salaspils WT komanda nonāca iedzinējos ar četru punktu deficītu, šoreiz iepriekšējās kļūdas vairs netika pieļautas un izcīnīta uzvara. Rezultātā pirmais Wintertrophy turnīrs noslēgts ar 9. vietu un vērtīgu pieredzi nākamajam gadam.

Salaspils WT komandas sastāvs: Krišs Maļinovskis, Roberts Apinis, Dainis Teteris, Mārtiņš Gusārs, Gints Mucenieks, Gatis Mūsiņš, Reinis Otisons, Mārtiņš Kasparāns.

Komentāri

Sieviesu divizija bija

Sieviesu divizija bija parstaveta ari Igaunija! Un Lauri uzvards ir Laurits nevis Loorits.

Lietotāja Kārlis attēls

paldies, labots

paldies, labots