World Junior Ultimate Championships 2010

Pasaules Junioru Frisbija čempionāts 2010
Čempionāta norises vieta: Heilbrona, Vācija
Komandu skaits čempionātā: 18
Turnīra izsējums: 14.
Izcīnītā vieta: 14.
Uzvaras/zaudējumi: 3/6
Gūti/zaudēti punkti (+/-): 123/130 (-7)

Treneris: Jēkabs Eglītis
Sastāvs: Ģirts Betmanis (kapteinis), Aivis Asarītis, Andrejs Krauze, Artūrs Endželis, Dainis Teteris, Edmunds Semjonovs, Intars Jansons, Igors Minovs, Jānis Ondrups, Jānis Ozoliņš, Jānis Seipulis, Jurģis Ločmelis, Kārlis Libkovskis, Kārlis Malcenieks, Kristaps Liepiņš, Renārs Čeredņičenko, Viesturs Kļaviņš

 

Čempionāta rezultāti
Latvijas izlases spēļu rezultāti
Čempionāta mājaslapa
Saites uz čempionāta fotogrāfijām
Saites uz spēļu video

 

Pasaules Junioru Frisbija čempionāts norisinājās Heilbronā, Vācijā. Tam paralēli norisinājās arī  Eiropas Frisbija federācijas rīkotais Eiropas U17 Frisbija čempionāts.

Komandas sacentās Atklātajā Junioru (U20), Atklātajā U17, Sieviešu Junioru (U20) un Sieviešu U17 grupās. Atklātajā Junioru konkurencē piedalījās 18 komandas, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās. Latvijas junioru izlases apakšgrupā bija Kanādas, Itālijas, Anglijas, Čehijas, Šveices, Francijas, Kolumbijas un Zviedrijas izlases.

Deviņi no Latvijas izlasi pārstāvošajiem spēlētājiem bija guvuši pieredzi jau Eiropas Jaunatnes Frisbija čempionātā Vīnē 2009.gadā (EYUC'09). Pārējiem izlases spēlētājiem šī bija debija augsta līmeņa starptautiskās sacensībās.

Pirmā grupas spēle Latvijas izlasei bija pret Kanādas izlasi. Tā tika zaudēta ar 7:17, bet, kā atzina paši spēlētāji, esot varēts spēlēt arī labāk. Otrā grupas spēle, kas izvērtās par pirmo spraigo spēli turnīrā, bija pret Čehijas izlasi. Lai gan spēles sākumā Latvijas junioru izlase atradās aizmugurē ar pamatīgu punktu starpību, puiši tomēr saņēmās un izcīnīja uzvaru ar rezultātu 17:10. Turnīra avīzi, ko varēja lasīt Heilbronas skolā, kur turnīra laikā dzīvoja visu valstu izlases, pēc pirmās dienas spēlēm rotāja raksts, kurā tika minēts Latvijas izlases spēlētājs Igors Minovs (#18) ar savu „sweet lay-out”, ko Kanādas izlases puiši novērtēja kā labāko punktu spēlē.

Otrā dienā Latvijas izlases puiši tikās ar Šveices izlasi un svinēja savu otro uzvaru turnīrā - 17:11. Dienas nākošā spēle Latvijas izlases puišiem bija pret Zviedrijas izlasi. Tā izvērtās par vienu no sīvākajām turnīra cīņām. Sākumā Zviedrijas izlase bija priekšā ar pāris punktu starpību, tomēr mūsējie nezaudēja cīņassparu un sāka izmantot zonas aizsardzību, kas ļāva realizēt daudzus veiksmīgus aizsardzības momentus. Tos papildināja precīzas tālās un pustālās piespēles zonā Kārlim Malceniekam (#12). Skaistos lēcienos spēlētājs spēja gūt punktus, pārspējot pat divus aizsargus. Spēles laiks beidzās un Latvijas izlase bija izlīdzinājusi rezultātu - 16:16. Tas nozīmēja spēles pagarinājumu līdz 18. Diemžēl pieredzes un spēka trūkuma dēļ, Latvijas izlases puiši piekāpās ar rezultātu 16:18.

Trešā diena Latvijas izlasei sākās ar spēli pret Francijas izlasi (EYUC'09 vicečempioniem), kuras sastāvā spēlēja arī meitenes (ļoti reta parādība augsta līmeņa frisbija sacensībās Atklātajā grupā). Spēle noslēdzās ar Latvijas junioru zaudējumu 13:16. Iespējams, iepriekšējās dienas sīvā cīņa pret Zviedrijas izlasi bija prasījusi no latviešiem pārāk daudz spēkus un iedragājusi spēlētāju pašapziņu, jo uzvara pret Zviedriju bija jau gandrīz "kabatā".

Pēdējā trešās dienas spēle bija pret Lielbritānijas izlasi. Spēle bija pirmā laikapstākļu pārbaude, jo tās laikā sāka līt lietus. Diemžēl pie lietus labāk bija raduši Liebritānijas pārstāvji un Latvija šo spēli zaudēja ar 9:17.

Ceturtās dienas pirmā spēle Latvijas komandai bija pret Kolumbijas izlasi. Sākumā tika gūti vairāki ātri un viegli punkti. Tas ļāva izlasei atslābt un zaudēt uzmanību, kamēr Kolumbijas izlasei - saņemties. Lai arī Kolumbijas izlases spēlētāji augumā bija daudz mazāki par Latvijas izlases puišiem, tas viņiem netraucēja rādīt skaistu un ātru spēli. Puslaiks noslēdzās ar 9:8 Latvijas izlases labā. Diemžēl otrais puslaiks vairs nebija tik veiksmīgs un spēle beidzās ar  13:17.

Vakara spēlē Latvijas junioru izlase tikās ar Itālijas izlasi. Lai gan dažubrīd latvieši spēlē rādīja ļoti precīzu sniegumu, tomēr daudz kļūdījās. Beigās veiksme tomēr bija Latvijas junioru pusē un tika gūta uzvara 17:8.

Trīs grupas spēļu uzvaras grupā nodrošināja 7.vietu, kas par 13.vietu Pasaulē ļāva cīnīties ar otrās grupas 7.vietas ieguvējiem - Japānas izlasi. Spēle bija spraiga, tomēr Japānas jaunieši spēlēja pārliecinošāk un mazāk kļūdījās. Mēdz teikt - jo vairāk piespēles laukumā izdara, jo lielāka iespēja kļūdīties. Tas arī izrādījās Latvijas junioru izlases klupšanas akmens. Latvijas izlase piekāpās Japānas izlasei ar 14:16 un ieguva 14.vietu Pasaules Junioru Frisbija čempionātā.

Diemžēl Latvijas izlasei pietrūka veiksmes un, iespējams, arī psiholoģiskās sagatavotības. Tomēr kopumā izlases puišu sniegums bija lielisks un visi spēlētāji ieguva nenoliedzami vērtīgu pieredzi turpmākajām spēlēm gan vietēja, gan starptautiska mēroga sacensībās.

Protams, tika iegūti jauni paziņas no dažādām Latvijas malām. Treneris Jēkabs Eglītis, jau laicīgi uzsāka sagatavot izlasi, bet diemžēl līdz galam tā tika nokomplektēta ļoti lēnām. Tāpat arī Ventspils četriem izlases kandidātiem bija grūti izbraukāt uz treniņiem, kas bija trīs reizes nedēļā, neskaitot pat papildus jogas nodarbības un draudzības spēles.

Latviešu junioriem ir gan potenciāls, gan ātrums, gan cīņasspars, kas nākotnē ļaus parādīt Latvijai labāko sniegumu, uz ko mēs esam spējīgi frisbijā.

 

Čempionāta rezultāti

1. ASV 7. Itālija
13. Japāna
2. Kanāda
8. Austrālija
14. Latvija
3. Lielbritānija 9. Francija
15. Īrija
4. Vācija 10. Austrija
16. Čehija
5. Kolumbija 11. Beļģija 17. Izraēla
6. Somija 12. Zviedrija 18. Šveice

 

Latvijas izlases spēļu rezultāti

Komanda Rezultāts Komanda Sacensību posms
Latvija 7-17 Kanāda Grupas spēle
Latvija 17-10 Čehija Grupas spēle
Latvija 17-11 Šveice Grupas spēle
Latvija 16-18 Zviedrija
Grupas spēle
Latvija 13-16 Francija Grupas spēle
Latvija 9-17 Lielbritānija Grupas spēle
Latvija 13-17 Kolumbija Grupas spēle
Latvija 17-8 Itālija Grupas spēle
Latvija 14-16 Japāna Spēle par vietu

 

Saites uz čempionāta fotogrāfijām

WJUC2010

Zane Kalniņa

stimt.de

 

Saites uz spēļu video

Latvija - Kanāda

Latvija - Francija

Latvija - Itālija

Latvija - Japāna (1.daļa; 2.daļa)

Latvija - Šveice