World Junior Ultimate Championships 2010

Pasaules Junioru Frisbija čempionāts 2010
Čempionāta norises vieta: Heilbrona, Vācija
Komandu skaits čempionātā: 14
Turnīra izsējums: 10.
Izcīnītā vieta: 9.
Uzvaras/zaudējumi: 4/4
Gūti/zaudēti punkti (+/-): 98/104 (-6)

Treneris: Edgars Dimpers
Sastāvs: Diāna Grīnvalde (kapteina), Līva Kapteine, Dita Rītiņa, Lāsma Goba, Alīna Dieziņa, Anete Knāķe, Eva Jaunā, Irbe Tene, Evita Gaide, Simona Matisone, Ingvilda Dzene, Evija Arste, Zane Kalniņa, Dace Cīrule

 

Čempionāta rezultāti
Latvijas izlases spēļu rezultāti
Čempionāta mājaslapa
Saites uz čempionāta fotogrāfijām
Saites uz spēļu video

 

Pasaules Junioru Frisbija čempionāts norisinājās Heilbronā, Vācijā. Tam paralēli norisinājās arī  Eiropas Frisbija federācijas rīkotais Eiropas U17 Frisbija čempionāts.

Komandas sacentās Atklātajā Junioru (U20), Atklātajā U17, Sieviešu Junioru (U20) un Sieviešu U17 grupās. Sieviešu Junioru konkurencē piedalījās 14 komandas, kuras tika sadalītas divās apakšgrupās. Latvijas juniores bija apakšgrupā ar ASV, Austrālijas, Zviedrijas, Somijas, Izraēlas, Beļģijas un Itālijas izlasēm.

Septiņas no Latvijas izlasi pārstāvošajām spēlētājām savu pirmo starptautisko pieredzi bija guvušas Eiropas Jaunatnes Frisbija čempionātā Vīnē 2009.gadā (EYUC'09), bet pārējām spēlētājām šī bija debija augsta līmeņa starptautiskās sacensībās.

Pirmā čempionāta spēle Latvijas izlasei bija pret Austrālijas izlasi. Tajā latvietes piekāpās ar rezultātu 7:17. Otrajā grupas spēlē Latvijas izlase tikās ar Somijas izlasi. Šajā spēlē abas pretinieces bija līdzvērtīgas. Kā atzina izlases meitenes, šo spēli bija iespējams uzvarēt, bet spēles beigās pateicoties labākai saspēlei un veiksmei uzvarēja somietes, un Latvijas juniorēm nācās piekāpties ar rezultātu 12:17.

Otrajā dienā Latvijas meitenes tikās ar Zviedrijas izlasi un diemžēl piedzīvoja savu trešo zaudējumu ar 11:17. Šīs spēles laikā nopietnu traumu guva viena no Latvijas juniorēm, Lāsma Goba (#??), kura vairs turpmākajās spēlēs nepiedalījās. Vakara spēlē pret Izraēlu latvietes svinēja pirmo uzvaru šajā čempionātā ar rezultātu 17:8 un beidzot sajuta uzvaras garšu. Par labāko spēlētāju šajā spēlē Izraēlas izlases spēlētājas atzina Evitu Gaidi (#5).

Trešā diena meitenēm sākas ar spēli pret Beļģijas izlasi, ar kuru dažas no spēlētājām jau bija tikušās EUC’09 spēlē par 5.vietu. Spēles pirmais puslaiks noslēdzās ar 9:0 Latvijas izlases labā. Otrajā puslaikā beļģietes guva pāris punktus, tomēr spēles gaitu tas nelauza un Latvijas juniores ar rezultātu 17:5 svinēja savu otro uzvaru pēc kārtas. Otrā dienas spēle Latvijas juniorēm bija pret ASV izlasi, kura iepriekšējā dienā aptuveni 50 minūtēs bija sagrāvusi Beļģijas izlasi ar 17:0. Latvietes bija satraukušās, bet negrasījās padoties bez cīņas. Šajā dienā saule vairs nelutināja spēlētājus un, pirms spēles sākuma, bija sācis līt. Lietus spēles laukumu pārvērta par īstu dubļu cīņas lauku. Latvijas izlase šo spēli zaudēja ar 3:17, bet jāpriecājas, ka pret spēcīgajām amerikānietēm nepalikām „sausā”.

Divas uzvaras grupas spēlēs nodrošināja 5. vietu apakšgrupā un Latvijas meitenes vairs varēja cīnīties tikai par 9. - 12. vietu. Pirmā izslēgšanas spēle Latvijas juniorēm bija pret Lielbritānijas izlasi. Jau pēc spēles laika beigām (100 minūtēm) tika gūta uzvara ar rezultātu 14:10. Tas Latvijas izlasei nodrošināja iespēju cīnīties par 9.vietu. Spēlē par vietu meitenes tikās ar otras izslēgšanas spēles uzvarētājām, Vācijas juniorēm, un svinēja pārliecinošu uzvaru ar rezultātu 17:13.

Latvijas izlases meitenes pašas atzina, ka pirmajās dienās neesot varējušas just savu vietu laukumā, pietrūcis saspēles un, iespējams, mazliet arī veiksmes. Pieredze nāca spēlējot, un nākošajās dienās laukumā bija redzama īsta komandas cīņa. Meiteņu izlases sniegums bija lielisks, un tā nenoliedzami ir vērtīga pieredze katrai spēlētājai individuāli – prast saspēlēties ar citām izlases spēlētājām, ne tikai savas komandas biedrenēm, cīnīties ar pavisam nesatiktām pretiniecēm. Pie tā visa vēl klāt vērtīga starptautiskā frisbija pieredze.

Protams, meiteņu izlases sniegums vērtējams nedaudz savādāk kā puišu izlases, jo izlases treneris, Edgars Dimpers, jau gadu dzīvo Braitonā un Latvijā bija tikai aptuveni divas nedēļas. Šī iemesla dēļ meiteņu izlasei bija jātrenējas kopā ar puišu izlasi, un te liels paldies jāsaka Jēkabam Eglītim, kas trenēja abas izlases vienlaicīgi, rūpējās par regulāru treniņu apmeklējumu un spēļu laukumu atbilstošu kvalitāti.

Latvijas juniorēm ir labs fiziskais potenciāls, ātrums, vēlme pilnveidoties, kā arī spēcīgs cīņasgars, kas Latvijas izlasei ļaus arī turpmāk uzrādīt labus rezultātus.

 

Čempionāta rezultāti

1. Kolumbija 6. Itālija 11. Lielbritānija
2. Kanāda
7. Japāna 12. Izraēla
3. ASV 8. Somija 13. Austrija
4. Austrālija 9. Latvija 14. Beļģija
5. Zviedrija 10. Vācija

 

Latvijas izlases spēļu rezultāti

Komanda Rezultāts Komanda Sacensību posms
Latvija 6-17 Kanāda Grupas spēle
Latvija 6-17 Čehija Grupas spēle
Latvija 8-17 Šveice Grupas spēle
Latvija 5-16 Zviedrija Grupas spēle
Latvija 9-17 Francija Grupas spēle
Latvija 9-17 Lielbritānija Grupas spēle
Latvija 8-17 Kolumbija Grupas spēle
Latvija 17-13 Itālija Grupas spēle
Latvija 17-19 Japāna Spēle par vietu

 

Saites uz čempionāta fotogrāfijām

WJUC2010

Zane Kalniņa

stimt.de

 

Saites uz spēļu video

Latvija - ASV

Latvija - Izraēla

Latvija - Zviedrija